Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Skladný hluboký kočárek, ideálně se stupátkem, na pražské kočičí hlavy. Jaký?

Zodpovězené
Dětský bazárekKočárkyKočárky ABC DesignKočárky Peg PerégoSportovní kočárkyKočárky trojkombinaceVýběr kočárkuBatole (1-3 roky)Psychomotorický vývojJsem těhotná
18. kvě 2020

Ahoj,

při prvním dítěti jsem měla hluboký kočárek ABC design Viber, ale byla jsem s ním nespokojená, hlavně byl těžký a neskladný. Tentokrát bych chtěla něco fakt skladného, máme auto Volkswagen T-Cross, což nemá moc velmi kufr a nechci ho celý zabrat kočárkem. Předpokládám, že druhé dítě nebude nějaké velké (první se narodilo s váhou 2,5 kila v podstatě v termínu, já sama jsem malá a štíhlá) a nebude nijak velké ani potom (syn má 8 kg v roce a půl), takže o prostor se nebojím, důležité je pro mě nemít doma "obrovskou krávu" 🙂. Ale nechci ani žádnou herku, co bude drncat v Praze na kočičích hlavách. Nemám ráda dvojkombinaci a natož ne trojkombinace, jde mi skutečně o hlubokou korbu, pak přejdeme na sportovní kočárek. Syn bude mít 2 a čtvrt, když se druhé narodí, proto bych ocenila, kdyby na kočárek bylo pro něj stupátko 🙂.

Přiznávám, že jsem trochu magor do kočárků, při prvním synovi jsem je vystřídala 7, takže chlap by rád dal tentokrát nějaký cenový strop tak 10-12 tisíc (počítáme skutečně jen s hlubokou korbou), ideálně si představuje tak do 10 tisíc, ale jsem schopna se v případě dražšího modelu podívat tentokrát i po bazarových kouscích, neboť korbu využijeme maximálně 6 měsíců 🙂.

Nemáš pro nás prosím nějaký tip? 🙂

Děkuji

Ahoj!

Toto je opravdu těžký oříšek, protože chceš něco zároveň kompaktní, zároveň jen hluboké (takových je opravdu málo), a ještě takové, co na kočičích hlavách nebude drnčet (což téměř každý kromě super odpružených velkých kočárků alespoň trochu bude). A k tomu by si ráda stupínek pro staršího, ideálně integrovaný, což tedy má jen úplné minimum kočárků, a ty ani nejsou pouze hluboké plus ani úplně terénní.

Takže nejprve navrhnu očekávání řádných kompromisů 🙂, a pak se posunu ke konkrétním návrhům. Vysloveně jen hluboký mně ze všeho nejlépe tak celkově vychází Cam Dinamico Up, což je vaničkou super kočárek a ještě relativně pohodlný a kompaktní. Třeba vyskládat podvozek plus korbu. Kompromis zde bude ve formě předních kol, které nejsou tak terénní, a proto mohou na kočičích hlavách být slyšet. Každopádně, na začátek bych si popravdě já koupila asi tento model, kdyby šlo jen o hluboký - nejlepší kompromis ceny, pohodlí a výkonu. Přídavný stupínek - skejtík pro sourozence bych potom připojila zvláštní - něco jako Bumprider nebo Buggypod na bok kočárku.

Pokud by integrovaný stupínek byl přece jen prioritou, mně hned napadli iCandy Orange a nebo Lime, ale ty nesplňují ani cenu, a ani nejsou na SK a v ČR velmi dostupné. Jediný jiný by pak byle (asi bazarový) Peg Pérego Pliko P3, ale to zase nesplňuje nehrkavost, protože jsou to golfky ... Takže asi zůstaňme při tom stupínku samostatném, univerzálním - a při něm počítej jako s mírným chrastěním na zámkové dlažbě, tak i s menším komfortem při kráčení, protože překáží ... bohužel.

A tedy zpět k hlubokým - já bych se ještě podívala na podvozek plus korbičku Mutsy i2, to je také jízdně příjemný kočárek, s menší vaničkou, a tedy bez stupínku.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám, nebo Instagramu.