Skladný hluboký kočárek, ideálně se stupátkem, na pražské kočičí hlavy. Jaký?

Zodpovězené
18. kvě 2020

Ahoj,

při prvním dítěti jsem měla hluboký kočárek ABC design Viber, ale byla jsem s ním nespokojená, hlavně byl těžký a neskladný. Tentokrát bych chtěla něco fakt skladného, máme auto Volkswagen T-Cross, což nemá moc velmi kufr a nechci ho celý zabrat kočárkem. Předpokládám, že druhé dítě nebude nějaké velké (první se narodilo s váhou 2,5 kila v podstatě v termínu, já sama jsem malá a štíhlá) a nebude nijak velké ani potom (syn má 8 kg v roce a půl), takže o prostor se nebojím, důležité je pro mě nemít doma "obrovskou krávu" 🙂. Ale nechci ani žádnou herku, co bude drncat v Praze na kočičích hlavách. Nemám ráda dvojkombinaci a natož ne trojkombinace, jde mi skutečně o hlubokou korbu, pak přejdeme na sportovní kočárek. Syn bude mít 2 a čtvrt, když se druhé narodí, proto bych ocenila, kdyby na kočárek bylo pro něj stupátko 🙂.

Přiznávám, že jsem trochu magor do kočárků, při prvním synovi jsem je vystřídala 7, takže chlap by rád dal tentokrát nějaký cenový strop tak 10-12 tisíc (počítáme skutečně jen s hlubokou korbou), ideálně si představuje tak do 10 tisíc, ale jsem schopna se v případě dražšího modelu podívat tentokrát i po bazarových kouscích, neboť korbu využijeme maximálně 6 měsíců 🙂.

Nemáš pro nás prosím nějaký tip? 🙂

Děkuji

Ahoj!

Toto je opravdu těžký oříšek, protože chceš něco zároveň kompaktní, zároveň jen hluboké (takových je opravdu málo), a ještě takové, co na kočičích hlavách nebude drnčet (což téměř každý kromě super odpružených velkých kočárků alespoň trochu bude). A k tomu by si ráda stupínek pro staršího, ideálně integrovaný, což tedy má jen úplné minimum kočárků, a ty ani nejsou pouze hluboké plus ani úplně terénní.

Takže nejprve navrhnu očekávání řádných kompromisů 🙂, a pak se posunu ke konkrétním návrhům. Vysloveně jen hluboký mně ze všeho nejlépe tak celkově vychází Cam Dinamico Up,

Cam Dinamico Up

což je vaničkou super kočárek a ještě relativně pohodlný a kompaktní. Třeba vyskládat podvozek plus korbu. Kompromis zde bude ve formě předních kol, které nejsou tak terénní, a proto mohou na kočičích hlavách být slyšet. Každopádně, na začátek bych si popravdě já koupila asi tento model, kdyby šlo jen o hluboký - nejlepší kompromis ceny, pohodlí a výkonu. Přídavný stupínek - skejtík pro sourozence bych potom připojila zvláštní - něco jako Bumprider nebo Buggypod na bok kočárku.

Pokud by integrovaný stupínek byl přece jen prioritou, mně hned napadli iCandy Orange a nebo iCandy Lime, ale ty nesplňují ani cenu, a ani nejsou na SK a v ČR velmi dostupné.

iCandy Orange

iCandy Lime

Jediný jiný by pak byle (asi bazarový) Peg Pérego Pliko P3, ale to zase nesplňuje nehrkavost, protože jsou to golfky ...

Peg-Pérego Pliko P3 Compact On Track Modular

Takže asi zůstaňme při tom stupínku samostatném, univerzálním - a při něm počítej jako s mírným chrastěním na zámkové dlažbě, tak i s menším komfortem při kráčení, protože překáží ... bohužel.

A tedy zpět k hlubokým - já bych se ještě podívala na podvozek plus korbičku Mutsy i2, to je také jízdně příjemný kočárek, s menší vaničkou, a tedy bez stupínku.

Mutsy i2

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.