Skladný sporťák pro větší mimčo s prostorným košíkem. Je Britax vhodný?

Zodpovězené
19. zář 2019

Dobrý den,

syn má 6 měsíců. Už někdy po 5. měsíci jsme přešli na sportovní kočárek z dvojkombinace Casualplay S4. Ten jsme podědili po mojí sestře. Moc spokojená nejsem, pro větší mimčo je kočár malý. Syn má teď asi 73 cm a skoro 10 kg. Hlavičku má úplně nahoře, takže nevím, o co si ji opře, až poroste.

Uvažuju tedy o novém sporťáku na příští rok. Ideálně s delší zádovou opěrkou, prostornějším košíkem vespod (na tom našem je dost malý) a taky, aby byl skladný. Kamarádka mi doporučila značku Britax, ale je jich více a moc se v tom nevyznám. Prosím tedy o radu, jaký kočár byste doporučila, tak aby nám vyhovoval a nebyl příliš drahý.

Děkuji!

Ahoj!

Z Britax-ů je samozřejmě nejlepší, prostorný + otočný a do každého terénu, model Go a výšší verze - ale tedy, to jsou kočárky peněžně nákladné, takže budu předpokládat, že něco takového nemáš na mysli. Nejsou k tomu ani tak velmi skladné.

Britax Go

Z jiných, prostorných a relativně na jízdu pohodlných bych od této značky doporučila jedině Britax B-Motion 3 Plus v tříkolové nebo B-Motion 4 Plus v čtyřkolové verzi. Sedadlo je tam neotočné, ale mimořádně prostorné - určitě se vejdete, a to i ve starším věku. Výhodou je i rychlé skládání, které na svůj typ - neotočného - kočárku není možná nejkompaktnější,

Britax B-Motion 3 Plus

Britax B-Motion 4 Plus

ale je tedy podstatně skladnější, než u tvého aktuálního Casualplay S4.

Casualplay S4

Pokud jsi tedy ok i s neotočnými modely, doporučím Ti i podstatně lehčí Oyster Zero - také pěkně široký, prostorný sportovní kočárek, a tedy i kompaktnější.

Babystyle Oyster Zero

Ke zvážení by mohl být i oblíbený Petite & Mars Street s případnými nafukovacími koly.

Petite&Mars Street

Pokud by si přece jen toužila na synka i vidět, a proto spíše preferovala nějaký model s reveribilným sedákem, z těch s vyšší opěrkou bych podívala ještě možná na Cybex Balios S či korýtkový, bazarový Balios M.

Cybex Balios S

Cybex Balios M

Bazarové možnosti by stály za to i u modelu Baby Jogger City Versa, který, také korýtkový, často menším dětem z ergonomického hlediska velmi vyhovuje - plus konkrétně u tohoto je bonusem navíc i spousta prostoru.

Baby Jogger City Versa

Z levnějších, ale i větších a robustnějších, prostorných otočných modelů ještě zmíním i Bebetto Nico (ve verzi Shine i s nenafukovacími Flexy koly).

Bebetto Nico

Bebetto Nico Plus

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.