Skladný sportovní kočárek pro 8 měsíční miminko, cenově dostupný (do 5tis.) a vhodný na spaní. Jaký?

Zodpovězené
4. pro 2020

Dobrý den,

mám kočárek Camarelo Sevilla speciální kolekce, trojkombinace. Mám ho ráda, pro miminko je krásně prostorný a asi i pohodlný. Nyní používám hlubokou verzi.

Dceři bude na jaře třičtvrtě roku, bude chtít sedět v kočárku a já hledám vhodný sportovní kočárek. Camarelo je i ve sportovní verzi super, ale do auta je hrozně neskladný a zabere v kufru spoustu místa. V kombi autě to ještě jde, ale s dětmi často cestuji Newbeetlem a tam tenhle kočárek prostě nesložím.

Hledám tedy kočárek skladný, lehký, pro dítě pohodlný, vhodný i na spaní v kočárku - chtěla bych, aby dítěti při spaní nevisely nožičky dolů, ale mělo je podložené. S kočárkem budeme jezdit i v terénu, bydlíme kousek od lesa a i ve městě. Ven chodíme za každého počasí. Určitě nechci golfky.

Nevadí mi taky kočárek z druhé ruky, klidně starší. Byla bych i ráda za cenově dostupný kočárek, do 5 tisíc. A také, aby aspoň 1,5 roku vydržel.

Co mi prosím poradíte?

Děkuji

Ahoj!

Lehký a skladný a přitom extra pohodlný je těžko zkombinovat - myslím tím, netřeba očekávat extrém na obou stranách, protože čím více se ubírá na jedné (např. na váze, robustnosti), tím více se zjednoduší, minimalizuje vlastnost druhá (komfort). Spaní k tomu vyžaduje, aby kočárek měl co nejdelší ložnou plochu, což zase jedenkrát zvětší "objem" kočárku.

Nepíšeš, zda musí být otočný. Možná podle věku dítěte i jo... Pokud ale má být skladnější, doporučím spíše neřešit otočnost sedadla, neboť ta přidá na váze, neskladnosti, a v konečném důsledku i zmenší ložnou plochu (a otočný model už máš). Co nejlevnější - napadl mě outletový Concord Fusion - https://www.kiido.cz/B-40728-WC1-00155836/.

Concord Fusion

Z ještě levnějších zmíním asi zejména Lionelo Annet Tour, i když vysloveně nejmenší po složení není...

Lionelo Annet Tour

Z bazarových modelů hodně doporučím Baby Jogger City Elite, který na nerovnostech půjde pěkně, a má přitom super nosnost i prostor v sedadle (ale není nejskladnější, i když vysloveně robustní není).

Baby Jogger City Elite

Asi nejlepší volbou v poměru skladnost X terénnost by byl TFK Dot 2, který Ti hodně doporučuji (i když nevím, jestli bazarový najdeš, pokoukej).

TFK Dot 2

Třeba se prostě smířit s tím, že to bude něco za něco, a právě při skladnosti kočárku platí - čím menší, tím méně terénní. Do terénu tedy budeš asi muset nechat ten robustní model, co už máš, a na cestování VW Beetlem třeba mít něco ne tak terénní (nevím, jestli takovou možná, prostě jen malý kočárek čistě na cestování malým autem zvažuješ, ale já bych asi zvažovala...)

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.