Skladný terénní kočárek pro nižší maminku - Joolz Hub, ABC Design Salsa 4, jiný..?

Zodpovězené
11. kvě 2020

Dobrý den,

jsem už s výběrem v koncích a tak prosím o radu. Miminko se narodí už v červnu a stále nemám vybráno, i když se tím probírám denně. Mám poměrně složité požadavky a je složité to skloubit.

Chci koupit dvojkombinaci, která splní s nezbytnými ústupky vše a nebudu ho muset později měnit za lehčí a skladnější.

Jelikož bude letní miminko a s přechodem na sportovní korbu počítám až příští jaro/léto, musí být korba prostornější i pro fusak, ale předpokládám, že budeme mít drobečka, takže to není problém. Ráda bych, aby měla korba UV ochranu, možnost cirkulace vzduchu a sluneční clonu.

Jde mi ale o sporťák. Jezdíme hodně do přírody do náročnějšího terénu, takže potřebuji, aby to kočárek zvládl, ale zároveň musí být skladný a relativně lehký. Celou rodinu mám vzdálenou asi 300 km, takže budeme hodně cestovat a navíc jsem drobná (158 cm), takže těžké monstrum neutáhnu.

Líbí se mi kulaté korby jako má např. Junama, a kočárky s více barevnými variacemi, ale nenašla jsem odpovídající požadavkům i vzhledově a preferuji praktičnost.

Zatím mám tedy dvě varianty - a to Joolz Hub a ABC Design Salsa 4, ale ráda si nechám doporučit jakýkoliv pro nás vhodný.

Děkuji moc za radu.

Ahoj!

ABC Design Salsa 4,

ABC Design Salsa 4

tedy konkrétně - pokud mluvíme o náročnějším terénu, asi spíše Salsa 4 Air

ABC Design Salsa 4 Air

verze s nafukovacími koly - je za mě volba vhodná. Konstrukce sama o sobě je dostatečně skladná, i když samozřejmě ne mini - žádný kočárek do terénu nebude mít mini konstrukci, jinak se časem rozpadne - no a sedák budeš muset skládat samostatně, tedy vkládat do kufru, každopádně - je to vše v rámci akceptovatelné míry. Není úplně nejlehčí, což je další nutnost terénnějšího kočárku, ale podle mě to zvládneš - každopádně tam zase, kdyby přece jen priorita byla ta váha - byla ne-Air, tedy klasická Salsa, na tom lépe, a zvládneš to i s ní. V každém případě Tě varuji před jednou věcí, a to - je to větší a vyšší kočárek, tak se bojím, že Ti bude velký, protože si opravdu dost nízká. Ideální by bylo si ho předem vyzkoušet, ale v těchto časech to není jednoduché, takže proto raději varuji dopředu.

K Joolz Hub - výškou, váhou je to pro Tebe mnohem lepší volba. Na druhou stranu, je to kočárek městský. Projde i nějakou tu nerovnost, ale jako nějaký jediný kočárek, což bude chodit i do lesa, podle mě vhodný vůbec není - na to třeba větší kola, odolnější konstrukci... Na to cestování je ale určitě mnohem vhodnější.

Joolz Hub

Já ještě navrhnu Emmaljunga NXT60 F, což je kočárek o moc vhodnější, pevnější, a přitom se skladnou konstrukcí. Ano, dražší model, ale na babyplace lze vyskládat i v ok ceně, a je to kvalitou nesrovnatelný model. Takže za mě určitě top.

Emmaljunga NXT60 Flat

A posledními takovými možnostmi, které zmíním, by byl Jané Kendo - malý kočárek no se schopnými koly

Jané Kendo

a dále Easywalker Harvey s all-terrain koly (ten ale není velmi skladný, zejména se sedadlem) - za to je nízký, a váha je také velmi příjemná.

Easywalker Harvey2

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.