Sporťák do terénu, pohodlné svezení i ovládání. Jaký bys doporučila?

Zodpovězené
14. srp 2021

Ahoj,

potřebovala bych poradit s výběrem nového sporťáku.

Dosud jsme jezdili se stařičkým poděděným Magnumem od Inglesiny. Syna odvozil komplet, dcerku v zapůjčené pevné korbičce, dokud si nesedla, teď už chvilku zase v té původní, ale každopádně dosluhuje a já začínám pokutovat po něčem jiném. Houpací podvozek byl fajn a i zasněžená polňačka se nechala s trochou snahy projet, jen ten "design" mi k srdci zrovna nepřirostl.

Co bych od nového sporťáku hlavně chtěla:
🔹aby zvládal vesnici, hlavně terén - denně polňačky, v zimě zmrazky, nafoukaný sníh, příležitostně pole, louky, lesy...
🔹 aby byla jízda pohodlná pro dítě
🔹 aby se snadno ovládal - na chodníku i jednou rukou - druhou potřebuju volnou pro staršího rabiáta; v terénu mu většinou bezprostřední nebezpečí nehrozí, tam mužů řídit obouruč
🔹 aby šel do úplného lehu
🔹 aby šel dát po i protisměru jízdy - dcerce je 8 měsíců, ještě na sebe chceme nějakou chvíli koukat (když bude nejhůř a výběr hodně omezený, tohle bych asi byla schopná oželit)

Co naopak úplně neřeším:
🔹 skladnost - na větší výpravy máme VW Caddy, tam kočár ani neskládáme, na rychlovýlety do města pořídím golfky
🔹 peníze - teda ne že bych měla honem 15-20 tis. na nový, ale netrvám na fungl novém modelu, omrknu klidně bazary, tak prosím i různé cenové varianty

Ještě dodám, že v zimě jsme jezdili s TFK Twinner Twist Duo, příjemný, ale když nasněžilo, byla to dřina, to bylo pochopitelně i tím dvojitým nákladem. U babiček máme starší MOON - dobrý tak do města a X-LANDER X-Move - ujde i v terénu, ale chtěla bych víc. Myslím si tentokrát na nějakou trojkolku, ale moc se neorientuju a ráda si nechám poradit.

Děkuji předem, že se nad tím zamyslíš. 🙏🙂

Ahoj,

děkuji moc za Tvůj dotaz. 😉

Po zvážení všech možností a požadavků bych Ti doporučila kočárek Britax Smile III. Je otočný po i proti směru jízdy, je do úplného lehu, do terénu, má velkou nosnost, velký koš na 7 kg, v pohodě ovladatelný jednou rukou.

Zkus si pořádně pročíst jeho vlastnosti a klidně ještě napiš, kdyby ses chtěla na cokoliv doptat. 😇

Měj se moc hezky. 🌷

Katka

produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz