Sporťák: P&M Street vs. Valco Snap 4 (jiný?) - kolmé sezení, drobnější dcera. Oplatí se i bazarový?

Zodpovězené
31. srp 2020

Dobrý den,

ráda bych se poradila ohledně výběru sportovního kočárku. Zaujal mě Petite&Mars Street nebo Valco Snap 4. U Streetu se mi líbí, že má polohovatelné madlo (což mi přijde důležité) a přišlo mi, že i větší nosnost spodního koše na nákup. U Valca zase, že je lehký a skládá se sedací částí dovnitř.

Ráda bych měla sporťák na každodenní využití do města, na dlouhé procházky, na nákup, aby nebyl moc těžký, lehce se skládal do auta (to využijeme jen o víkendech). Potřebuji, aby šel dát téměř do lehu na spaní a podpěrka pod nohy do pravého úhlu u sezení, a nejlépe i za zády do pravého úhlu.

Dcerka je drobnější, momentálně mi přijde, že má obrovský sedák a není jí to úplně pohodlné. Přemýšlíme, jestli se vyplatí koupit kočárek nový, nebo je dostačující z druhé ruky.

Resp. bývají kočárky po cca 2 letech používání ještě v dobrém stavu, nebo jsou "rozvrzané"?

Případně měla byste tip na nějaký jiný kočárek, co by nám mohl vyhovovat?

Také přemýšlím, zda je lepší mít nafukovací kola (kočárky pak mají o další kilo navíc).

Moc děkuji za odpověď.

Ahoj!

Petite&Mars Street je, co se týče koše i pevnosti konstrukce, za mě v tomto případě o dost lepší volbou.

Petite&Mars Street

Sama jsem měla Valco Snap a zejména pro Tebe, při požadavcích, které popisuješ, bych jeho nákupní košík vůbec nedoporučila. Já jsem v něm nákupy ani velmi nenosila a i tak se velmi rychle koš prodral - je příliš nízko a tenký, ne 100% domyšlený. Jedině, že by sis dala ušít novější, zpevněný a trošku výše posazený.

Valco Baby Snap 4

Street je do auta ok, ale vysloveně nejmenší není. Sedák je do 25 kg a také není nejmenší, tak nevím, jestli při drobounké dcerce akorát toto hledáš - ale myslím, že by to mohlo projít. Je to každopádně fajn model, i když spíše větší a těžší na kategorii.

Pokud mám něco doporučit, já bych se dívala po Mutsy Nexo (tento bych asi, zejména kvůli kolům, vzala nový, jsou městštější a po čase se začnou opotřebovat) - ideální pro drobné dívky, užší no prostorný dostatečně,

Mutsy Nexo

nebo i ABC Design Okini by mohl zaujmout.

ABC Design Okini

Baby Jogger City Mini Zip by byl i kvalitní (klidně i na bazarovou koupi), i lehký a skladný a jízdně super, ale košík je asi spíše menší. Za zvážení ale určitě stojí.

Baby Jogger City Mini Zip

A obecně k bazaru: je to dobrý nápad zejména při kvalitních, dobrých kočárcích. Levný polák nebo cokoliv, co není dražší už na začátku, se časem velmi velmi opotřebí. Naopak lépe kočárky a vaničkové / kombinační sety plus ty opravdu lépe sporťáky, pokud i vidíš, že kočárek je v pěkném stavu či od důvěryhodné maminky, se určitě vyplatí zvážit - úroveň je mnohem vyšší než u těch opravdu levných nových modelů.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.