Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sporťák pro 6m., do 20 kg, odpružený, otočný, do lehu, s prostorem na nohy. Jsou levné modely dobré?

Zodpovězené
24. srp 2020

Zdravím,

brzy bude mít náš synek 6 m. a uvažujeme nad koupí sportovního kočárku. Na trhu je ale tolik možností, že nevíme, kde začít, jakou značkou, parametry ... s manželem se vůbec nevyznáme. Na doporučení, že jste skvělá odbornice, jsem se rozhodla, že se nejprve obrátím na Vás.

Potřebovali bychom sportovní kočárek alespoň do 20 kilo, odpružený, otočný, aby měl dostatek prostoru na nohy, a aby byl polohovatelný a mohli jsme synka uložit i do lehu. Kolečka určitě nechceme plastové - vzhledem k tomu, že žijeme ve městě vydlážděném kostkami. Vůbec se neorientujeme v cenách, ale překvapilo nás, že existují i kočárky do 5 000 Kč. Tam ale neumíme posoudit, zda jsou kvalitní a vydrží do té doby, než bude malý už většinou chodit po svých.

Velmi děkuji za radu a pomoc 😊.

Ahoj!

Začala bych trochu teorií, a to, že cena se odvíjí od množství faktorů, a tedy kvalita a množství použitých materiálů je jistě jedním z nich. Proto nový levný model bude určitě kompromisem - ať už funkcí (neotočný model bude i lehčí i prostornější, ale i levnější, protože nebylo třeba vyrábět extra mechanismy otáčení, upevnění, a ohraničení sedadla), nebo tedy i levnějších plastů, tenčích trubek, umelejších textilií, a tak podobně. Velmi podobně je to i s čímkoliv jiným, představme si kabelky - žena, pokud jí na tom až tak nezáleží, se uspokojí i s levnou kabelkou z obyčejné spíše umělé textilie a s ničím extra, ale pokud chce, aby byla i krásná i prostorná ale ne hebedach i praktická, i déle vydržela, přidá to na ceně (např. kůže jako materiál ji hned prodraží). Kočárek jako ještě komplexnější věc to rovněž dost viditelně odrazí, ale to neznamená, že s levnějším nelze existovat- ​​jasně, že dá, pokud akceptuješ kompromis a víš, na co se zaměřit a na co si dát pozor a stejně jako při kabelkách, i drahá může být prostě jen drahá imidžovka a ne až tak kvalitní - a kočárek je na tom i v tomto podobně.

Pokud kočárek musí být otočný, bude jednoznačně dražší, pokud to nemá být nějaký šunt, plus bude i těžší a méně skladný - plus počítej, že i prostoru tam bude méně. Z levnějších, pokud takové chceš ohlížet, kuk Kinderkraft All Road, což je zajímavá novinka, ale nezapomeň, že nějaké ústupky tam budou. Určitě bych z dostupných doporučila i povedený a poměrně oblíbený Joie Versatrax, jen počítej s kratší stříškou vleže, což je zcela jednoduše řešitelný problém, stačí dokoupit nějaké stínítko - přídavný kšilt proti slunci. Myslím si, že Ti i vydrží. Dalším, co bych zmínila, by byl už dražší (ale možná i bazarový, kvalita je dobrá) korýtkový Baby Jogger City Premier případně Emmaljunga NXT60 F (F=nekorýtko) je ultra kvalita a také nevídaně dlouhé sedadlo (typ kol je rozličný, takže kuk na nabídky, pokud najdeš).


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám (koukni i Spotify), nebo Instagramu.