Sportovní kočárek Britax nebo Colleto?

Zodpovězené
4. únor 2019

Budeme kupovat sporťák a rozhoduju se mezi Britax B-Motion 4 Plus a Colleto Joggy. Colleto je novinka, asi tuším že z Polska... Britax je klasika. A já teď vůbec nevím. Co vím, tak k Britaxu musím vše dokoupit (nánožník atd) a Colleto má v ceně. Což by mohla být výhoda Colleta.
Děkuji za radu 🙂

Ahoj!

Britax B-Motion 4 Plus

má mnoho výhod - největšími z nich jsou právě robustnost, terénní kola a extra prostorné sedadlo s délkou až metr. Nevýhodou zase, kromě nutnosti dokupovat příslušenství zvlášť, by mohlo být šikmé sezení, ne každému vyhovující těžiště a případné blednutí materiálů na sluníčku.

Coletto Joggy 2018

Coletto Joggy

není zcela novým modelem - na trhu již nějakou dobu byl, jen ve verzi s nafukovacími a nenafukovacími koly, které byly pro rok 2018 vylepšené do jednoho moderního modelu. Jedná se o polský kočárek, ale ve své kategorii poměrně praktický, vhodný částečně i do zhoršeného terénu a také s dostatkem prostoru i pro starší dítě. Oba přinášejí i vyšší váhovou kapacitu - stejně jako i Petite & Mars Street, na který se Coletto Joggy podobá asi nejvíce.

Petite&Mars Street

Pokud ti mám poradit, můj osobní výběr zde by byl asi Coletto - i proto, že mně Britax až tak úplně nesedí. Oba jsou to však velmi srovnatelné kočárky a výkonnostně tam není velký rozdíl. Pokud máš možnost, zkus si je pochytat i osobně (jestli ti nějaký do ruky nesedne více) - a pokud ne, vyber "srdcem" ten, který je tobě sympatičtější (případně i, na který získáš výhodnější cenu). Protože dokonce i hmotností a velikostí po složení se od sebe příliš neliší.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.