Sportovní kočárek s možností otočení ke mně, s odpružením a s nosností více než jen 15 kg

Zodpovězené
8. dub 2019

Dobrý den,

vybírám sportovní kočárek pro dítě, které zatím nesedí (4 měsíce), ale venku už moc nespí a z korby nemá výhled ven.

Mé požadavky jsou následující:

  • nosnost větší než 15 kg (ideálně 20 kg), jelikož očekávám, že dítko bude větší,
  • možnost vozit zpočátku dítě čelem ke mě, ale až bude mít zájem koukat na svět kolem, ráda bych ho otočila a vozila po směru,
  • alespoň trochu odpružená kola (nebráním se pěnovým kolům, ale požaduji lepší jízdni vlastnosti než má Britax B-Agile 4 Plus)
  • asi bych se ráda vyhla korýtkovému sezení, ale nemám s ním žádné zkušenosti, tak vlastně nevím, zda ano nebo ne,
  • váhu a skladnost kočárku neřeším, auto máme obrovské, MHD volím hlavně nízkopodlažní a nepotřebuji ani často kočárek skládat,
  • vzhled musí být koukatelný, moderní, elegantní, nelíbí se mi poláci,
  • cenová relace kolem 10 tisíc za nový kočárek.

Koukala jsem, že mohu zvažovat Cybex Balios S (ale hodně ho lidé prodavaji uz po měsíci, dvou...) a Valco Snap Ultra Trend - existuje ještě nejaký konkurent? Nebráním se ani nějaké dvojkombinaci, ale sporťáky od dvojkombinací asi nebudou nikdy tak dobré, jako vyloženě jen samotný sporťák, že?

Děkuji za radu.

Ahoj!

Cybex Balios S,

Cybex Balios S

mooožná i Moon ReSea

Moon ReSea

by podle mě byly dobrou volbou - jen jsou to spíše městské modely. Odpružení tam je, ale je mírné, spíše na tlumení nárazů. A co se týče předávání Baliosu, je to spíše proto, že lidé podle mě od něj očekávají příliš. Je to lehký otočný sporťák s trochu většími koly a za fajn cenu a tak ho třeba brát. Prostoru má podle mě dost, jakož i fajn jízdní vlastnosti. Za tu cenu netřeba očekávat nejluxusnější materiály, a při otočném sportovním kočárku ani nekonečný prostor pro dítě, a budeš spokojená.

Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade

Valco Baby Snap 4 Trend

by ti mohl vyhovět ve většině požadavků, ale není odpružený. Pokud požaduješ měkčí jízdu, možná bych zvážila jeho Trend Tailormade Sport verzi s nafukovacími koly.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

ABC Design Salsa 4

by tě mohl potěšit fakt příjemným odpružením, prostorností vaničky i sporťáku, XXL nákupním košíkem a neskutečnou stříškou. Protože je to však dvojkombinace, půjde cenově okolo 15 000. Jeho korýtkovou obdobou by byl Abc Design Condor 4 2017.

ABC Design Condor 4 (2017)

Možností na inspiraci by mohl být i Kinderkraft Prime 2019.

Kinderkraft Prime 2019

Ohledně korýtkového sezení - pokud s ním nejsi ztotožněna, samozřejmě se do něj nenuť. Ale pokud by si ho zkusit chtěla, pro malé dítě od cca 6 měsíců resp. pevnější je možná i lepší volbou - ani nesedící děti se v něm nekloužou. Každý má však na tento typ trochu jiný názor a ty se v první řadě řiď svým pocitům.

A ještě ke nosnosti - řešit nosnost ve čtyřech měsících mi přijde trochu brzy. Nezapomínej, že každý kočárek obvykle přežije i více než udávaných 15 kg - vždyť ještě přidej nosnost košíku atd... Já jsem zvládla i dva najednou v klasickém 15 kg nosném kočárku a přežil bez újmy. A naopak jsou kočárky s vysokou nosností no mini-pidi sedadlem, kde dítě nevejde pomalu po roce a půl... Tak ať to nebereš jako nějaký absolutní argument. Spíše se soustřeď na dostatek prostoru a pohodlí pro dítě.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.