Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sportovní kočárek s otočnou sedačkou do lehkého terénu. Jaký mi doporučíte?

Zodpovězené
17. říj 2019

Ahoj,

chtěla bych poprosit o radu. Vybíráme sporťák pro pětiměsíčního syna. Ráda bych otočnou sedačku, a aby zvládl i lehčí terén na občasné výlety do přírody.
Mám vyhlídnuté tyto: Maxi Cosi Nova 4, Bomimi Bastien Air a Bebetto Nico Estilo.

Prosím o názor, případně doporučení jiného. Děkuji.

Ahoj!

Co se týče pohodlí pro pětiměsíčního, všechny budou ok. Polstrování a polohování do lehu jsou tady klíčové v první řadě. Dokonce i jízdně sis vybrala fajn modely, tak já spíše porovnám jejich nedostatky.

Maxi Cosi Nova 4 je extra komfortní, ale tomu zodpovídá i extra vysoká váha a určitě ne kompaktní rozměr po složení. Ty jsou, pro mě osobně, zcela vylučující, co se týče braní ho na výlety - pokud tedy nemáte opravdu obrovské auto a muž rád neposiluje. A ještě jedem minus, vleže mi přijde stříška krátká, třeba k ní nějakou clonu.

Bomi Bastien Air je celkově fajn, zejména v poměru funkčnosti a váhy k ceně, která je mimořádně dostupná. Problém, před kterým tě raději varuji je ale spíše menší sedák, takže do více než dvou let, pokud tedy nemáš opravdu drobné děťátko, asi nevyužijete.

Bebetto Nico Estilo je v poměru cena-výkon asi nej - je totiž i prostorný, fajn na ježdění, a velmi dostupný. Je to však velký a spíše těžší kočárek, zase spíše vhodnější do velkého kufru.

Nevím, ale mně na výlety spíše sedí představa lehčího, spratnejšieho kočárku, proto pořadím spíše něco jako Valco Snap Ultra Trend s nafukovacími koly Sport. Concord Wanderer / Camino, Jané Kendo či možná něco jako Baby Jogger City Versa GT (hoc z bazaru) mi také přijdou docela fajn, buď z terénních nebo skladnostných důvodů.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám (koukni i Spotify), nebo Instagramu.