Terénní kočárek pro dubnové dítko. Který bys doporučila? Emmaljunga NXT90F, BGB, Thule..?

Zodpovězené
27. led 2020

Ahoj,

mám dotaz. Narodí se nám mimčo v dubnu, první, takže v tom trochu plavu, nicméně už jsem si udělala nějaký obrázek o tom, co hledáme. Odolný kočárek, který zvládne jakýkoliv terén (Šumava, Krušné hory), takže určitě nafukovací kola, budu hodně jezdit tak, abych se u toho neudřela a korbu tak akorát, aby do zimy pro prcka vydržela co nejdéle a pak sporťák do lehu.

Hodně se mi líbí Emmaljunga NXT90 F (ale prý je těžký a dost se nadřu), Bugaboo Fox nebo Buffalo, Thule Urban Glide (ale malinká korbička a nějak jsem zaujatá proti trojkolce, ale poměr cena výkon se mi zdá fajn) - a konečně Vennici, ten mě okouzlil, ale nevím jak s odpružením a kvalitou.

Co myslíte? Jinak si nevyberu nikdy😅😅.

Děkuji, Míša.

Ahoj!

Za mě je Emmaljunga NXT90 F určitě nejkvalitnější a nejterénneší volbou, tam máš jednoznačně pravdu s výběrem. Pravda však je, že je i poměrně těžký. Není to šílené, ale je to dost, určitě to není lehký kočárek. Je to hodně robustní model. Do hor je to na druhou stranu poměrně potřebné.

Emmaljunga NXT90 Flat

Možná bych pak zvážila i menší, ale podobně výkonný lehčí model Emmaljunga NXT60 F, který váží pod 14 kg. Teoreticky by to bylo vyváženější, ale tedy je o kousek nižší.

Emmaljunga NXT60 Flat

Jsou to opravdu odolné kočárky, co vydrží většinu zacházení i více generací dětí, takže stojí za to zvážit poměr váha-výkon.

Bugaboo Buffalo je jednoznačně skvělou možností také, i když tedy již neaktuální, takže si ho koupíš jedině z bazaru. Ale do terénu bude skvělý, i když skladný už méně.

Bugaboo Buffalo

Bugaboo Fox je jednoznačně skvělý také, i když terénností ho Buffalo překonává.

Bugaboo Fox

Thule Urban Glide 2 je další fajn volbou, ale bez otáčení sedáku a s trochu přijednoduchou hlubokou korbičkou. Za mě je to sice dobrá, ale když v porovnání s ostatními zmíněnými modely, slabší volba, protože ostatní výše zmíněné modely mají více funkcí a celkově jiný feel.

Thule Urban Glide 2

Já osobně bych asi šla do Emmaljunga, pokud máš možnost ji vyzkoušet a sedne ti. Je to, co se výdrže týče, za mě jedna z nejoptimálnějších voleb. Bugaboo je také volba jistoty - pěkné, hodnotné (i po dopoužívaní) kočárky, super investice. Nezapomeň však, že to jsou korýtka, co F-ková verze Emmaljungy není - ale i tam je dostupná ne-F-ková verze s korýtkovým sedákem (a je o něco lehčí).
K Venicci kočárkům - jsou to menší bratři Bebetto modelů. Nížší a fajn, ale v porovnání se všemi, o kterých se zde bavíme, jsou levelem mnohem níže - takové lépší polské trojkombinace. Trochu těžší, méně skladné, sporťák ok - ale slabší než u zbytku, proto já osobně bych asi spíše tuto možnost vyloučila.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.