Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Thule Sleek, Cybex Priam a nebo Joolz Geo2. Který kombinovaný kočár vybrat pro prvorozeného chlapce?

Zodpovězené
KočárkyGolfky CybexKočárky Baby JoggerKočárky CybexKočárky JoolzVýběr kočárkuTermín poroduJsem těhotná
13. črc 2020

Zdravím,

v srpnu se staneme rodiči a už nás pomaličku začínat tlačit čas ... Nyní přemýšlíme nad kočárkem. Neumíme se rozhodnout, zda zvolit Thule Sleek, Cybex Priam nebo Joolz Geo2. Jsme sportovně založená rodina, proto jsme přemýšleli nad tím Thule. No, do oka mi padly další 2 a já jsem se jaksi zamotala.

Budu ráda, pokud byste mi mohla pomoci rozhodnout se.

Děkuji velmi pěkně 😊.

Ahoj!

Pokud jste sportovně založení, lepší než tříkolku Vám popravdě neporadím. Škoda jen, že tříkolky moc nejsou dostupné s otočným sedadlem - takže asi nesvazuje něco jako Baby Jogger City Elite (možnost hluboké korby tam je ...). Ale chci říct nahlas, že to se ke sportu, těžším terénem a tak celkově pro aktivní rodiče hodí nejvíce, opravdu. Případně viz. také TFK kočárky (např. Joggster Trail 2) - ty mají korbu Multi X možnost předělat na protisměrné sedadlo, a je to kvalita i výkon, jaký aktivní rodiče jistě ocení.

Thule Sleek je jednoznačně dobře proveden, hezký a kvalitní kočárek, ale i vzhledem ke značce to není vysloveně kočárek na sport nebo těžký terén. Nějaké nerovnosti projde, a celková kvalita je také dobrá, ale je to spíše kočárek vyroben jako single-to-double, tedy kočárek pro jedno dítě s pravděpodobností druhého v blízkém časovém rozmezí. Vůbec nejsem proti, fakt, jen na např. nějaké každodenní náročnější lesní vycházky bych možná zvážila něco jiného. Při očekávání druhého děťátka v blízké době ho ale mohu doporučit, i když jako při každém takovém typu, počítej s poněkud slabší skladností.

Cybex Priam je více stylovka, takže ano, je to dobrý kočárek, ale ne, není ani na sport, ani - pro slabší odpružení - na žádný těžší terén pravidelně. Ten doporučím spíše jako dobrý a krásný kočárek do města a na občasné nerovnosti.

Joolz Geo 2, další single-to-double, je super jízdní, super manévrovatelností, ale je to kočárek těžší, neskladný, a s trochu mělčím sedadlem. Dobrý na začátek, ale ani s tím bych vysloveně nesportovala, a na špatné terény ho brala spíše příležitostně. Dobrý kočárek, fakt, ale za mě prostě na to, co to je, a na velikost předních kol zbytečně příliš těžký ...


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám, nebo Instagramu.