Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Výběr kočárku. Maxi-Cosi Lila XP, ABC Design Salsa 4 nebo Camarelo Zeo?

Zodpovězené
23. říj 2021

Zdravím, Katko,

ráda bych si poslechla Váš názor s výběrem kočárku.

Přemýšlíme mezi:


Kočárek je pro využití hlavně ve městě, kočičí hlavy. Kočárek bych chtěla využít co nejdéle, takže dost záleží i na sportovní verzi. Mimčo bude v únoru. Určitě bych chtěla, aby měl nějaké odpružení a snadnou manipulaci. Muž má skoro 2 m., tak aby byl vhodný i pro něj.

Díky za radu, K.

Ahoj,

Camarelo Zeo a i jiné podobné polské kočárky nemám moc v oblibě doporučovat, a to z důvodu pro mě nevyhovujícího sporťáku. Bývají těžké, špatně manipulovatelné a neskladné. Maminky je často mění za jiné, a to o něčem vypovídá. Jelikož bys chtěla mít kočárek co nejdéle, nemyslím si, že bys byla s tímto kočárkem spokojená, a proto ho nedoporučuji.

Camarelo Zeo

Z Tvého výběru kočárků, bych ti jednoznačně doporučila ABC Design Salsa 4 air.
Ani model Maxi-Cosi Lila XP není špatný, parametrově si jsou velmi podobné. Jediný rozdíl vidím v kolech, mají jiný materiál a odpružení. Ale co se týče snadné manipulace, tam ABC Design Salsa 4 air zkrátka vede. 🙂

Maxi-Cosi Lila XP

ABC Design Salsa 4 Air

ABC Design Salsa 4 Air je vyšší verzí modelu Salsa 4, patřící díky svému prémiovému provedení do Diamond Special Edition. Odlehčená konstrukce se čtyřmi koly je v Air edici vybavena terénnějšími nafukovacími koly, které spolu s odpružením zvládnou i mírně zhoršený terén. Výhodou je i velký nákupní košík. Salsa 4 Air se pyšní i koženkovými detaily, efektním prošíváním a lesklou chromovanou konstrukcí.

Prostorné sedadlo můžeš otáčet a polohovat v obou směrech až do klasického rovného lehu včetně opěrky nožiček. Prodává se v kombinaci se skládací hlubokou vaničkou. Stříška na hluboké i na sportovní nástavbě lze rozepnutím prodloužit o panel s větracím okénkem. Dokoupením autosedačky nebo autovaničky Doozy s adaptéry lze z kočárku vytvořit cestovní systém.

Splňuje všechny Tvé požadavky a ještě ke všemu dobře vypadá! 🙂 Má elegantní, moderní vzhled. Kočárek je velice skladný, lehký a snadno ovladatelný. Díky nafukovacím a odpruženým kolům nebude pro něj terén či městské chodníky žádný problém. Měla jsem čest ho vyzkoušet a opravdu jede skoro sám. Zároveň je ideální pro vyšší rodiče, protože jako jeden z mála nemá středovou tyč, která často překáží v chůzi. Navíc je poměrně vysoko posazený a má teleskopickou rukojeť. Sportovní verzi i hlubokou korbu si můžeš nastavit obousměrně a nechybí ani polohování nožiček a zad. Za mě je to hodně povedený kočárek, který jsem i já měla ve výběru, proto ti ho mohu s klidným svědomím doporučit.

Pokud bys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂


Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie