Výběr kočárku - Tutis, Moon. Jaká je kvalita? Hodí se Moon na procházky v přírodě?

Zodpovězené
30. lis 2021

Dobrý den,

chtěla jsem se poradit ohledně výběru kočárku. Máme vybrány dvě varianty, které jsou dost odlišné. Žijeme v městě, ale často se dostaneme na vesnici a do přírody. Proto jsme vybírali kočárek, který by nám posloužil tam i tam. Kočárky jsme si byli vyzkoušet i naživo. Jedním z adeptů je Tutis Uno3+, kde nám vyhovuje úžasné odpružení, nevýhodou je jeho skladnost. Druhou variantou je Moon Relaxx Edition, kde nám bylo řečeno, že se taky hodí do přírody. Zde nám vyhovuje váha a skladnost, ale s tím terénem si jisti nejsme.

Chtěla jsem se tedy zeptat hlavně na kvalitu výrobce a zda se Moon opravdu hodí na nějaké procházky v přírodě.

Děkuji moc.

Klára

Ahoj Kláro,

kočárek Moon Relaxx Edition má nafukovací, odpružená kola, takže nevidím žádný problém s jízdou v terénu či v přírodě. 🙂

Moon Relaxx Edition

Kočárek Moon RELAXX EDITION je je novinkou pro rok 2021. Jedná se o speciální řadu, která vyniká prostorným sportovním sedákem a velkou hlubokou korbou s ventilačním odepínacím okénkem a prémiovou matrací od značky Träumeland. Skládání kočárku je rychlé a velmi jednoduché. Luxusní dojem kočárku podtrhují jeho minimalistické linie, stylový design s prošívanými koženkovými potahy madla, kterou jsou zároveň veganské a příjemné na dotek. Textilní materiály jsou z vysoce kvalitního, extra silného materiálu, který je prodyšný a vhodný pro alergiky. Zároveň jsou i vodoodpudivé a odpuzují také nečistoty.

Systém CIRC AIR vytváří příjemnou klimatickou zónu pro miminko. Exkluzivní prodyšná matrace PREMIUM, značky Träumeland, se svislými větracími kanálky, v kombinaci s vodorovnými větracími kanálky ve dnu korbičky, poskytuje zdravou klimatizaci, přívod a cirkulaci kyslíku.

Sportovní sedák můžeš nastavit po i proti směru jízdy. Dále má polohovatelnou opěrku nohou i zad, až do úplného lehu. Rozepínatelná stříška má ventilační síťku a UPF 50+ ochranu, u sporťáku si ji navíc můžeš výškově nastavit. Kola kočárku jsou nafukovací, poskytují tak maximální odpružení i při jízdě v terénu.

Moon Relaxx můžeš zakoupit i ve variantě
Basic, který má
gumová kola - plněná pěnou, o třídu horší matraci (pěnová) a u hluboké korby chybí větrací okénko. Koženková madla jsou hladká, bez prošití.

Ke kočárku můžeš dokoupit univerzální adaptér pro uchycení autosedačky (Maxi-Cosi, Cybex, Recaro, Be Safe), pláštěnku s reflexními prvky, přebalovací tašku, rolovací batoh, fusak a rukávník.

Kočárek Tutis Uno 3+ přidáme do naší kočárkopedie co nejdříve. 🙂 Svým robustním vzhledem mi trochu připomíná polské kočárky, nicméně jeho hmotnost je jen 11,5 kg (stejná jako u Moon), takže se řadí spíše mezí lehčí kočárky. I nosnost kočárku je stejná, a to 22 kg. Kola má plněná gelem, takže jsou plně bezúdržbová. Hluboká korba je opravdu prostorná, její součástí je nánožník, který má navíc rozkládací clonu s průhledovým okénkem a chrání tak dítě v případě nepříznivého počasí, zároveň na něj krásně vidíš. Stříška je prodlužovací, s možností větrání - a to jak u hluboké korby, tak u sporťáku. Rozměrově je Tutis rozhodně větší, délka ložné plochy u sporťáku je 95 cm, takže se v něm vyspí pohodlně i větší dítě. Hluboká korba je též delší a má 84 cm. Další plusem je uzavíratelný nákupní košík a co se mi moc líbí, je příslušenství, které ke kočárku dostaneš - ať už je to pláštěnka, nánožník, přebalovací batoh či držák nápojů.

Moon Relaxx Edition je zase taková designovka. 🙂 Hmotností a nosností jsou na tom stejně. Rozdíl je v kolech - Moon má nafukovací, která mi do terénu přijdou lepší, je však třeba dbát větší pozornosti při jízdě, aby nedošlo k propíchnutí duše. Rozměrově je na tom bohužel poněkud hůře. Korba má na délku 80 cm a délka ložné plochy je pouze 83 cm, sice se dá posunout stříška nahoru, takže i větší dítko má dostatečný prostor nad hlavou, ale na délku je sporťák celkově kratší. Rozdíl je i v rukojeti, zatímco Moon má teleskopickou, Tutis zase kloubovou.

Ani jedním kočárkem nešlápneš vedle, i cenově jsou na tom velmi podobně. Tutis Uno 3+ nabízí větší rozměry, více barevných variant kočárku a super příslušenství. Moon Relaxx Edition se mi líbí více po vzhledové stránce, má nafukovací kola, která jsou vhodnější do terénu, ale jeho velkým mínusem jsou menší rozměry sportovního sezení a veškeré příslušenství je nutné si zakoupit zvlášť. Je tedy na Tvém zvážení, čemu dáš přednost.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě nějaký dotaz, neváhej mi napsat. 🙂


Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie