Vyplatí se koupit Cybex Balios S z druhé ruky?

Zodpovězené
30. zář 2022

Ahoj,

hledám sporťák, který bude lehký a skladný do auta. Chci ho mít hlavně do auta. Malý má 15 měsíců. Chci, aby byl už do konce kočárkování. Polohování do lehu, velká střecha, náhledové okénko, sezení nepříliš nakloněné dozadu.

Mám ABC Design Salsa 4 Air a ve sporťáku je to sezení nakloněné. Otočný by mohl být, ale zase na tom netrvám.

Investovat chci maximálně 5 000 Kč. Líbí se mi Cybex Balios S.

Vyplatí se koupit Cybex Balios S z druhé ruky?

Jaký je Tvůj názor a jaká doporučení mi můžeš poskytnout?

Děkuji

Ahoj,

Cybex Balios S unese pouze 17kilogramové dítě. Není to kočárek, který Ti vydrží až do konce kočárkovacího období. Mám ho osobně odzkoušený. Přečti si o něm podrobnou recenzi. Pokud kočárek do konce kočárkovacího období, tak Bugaboo Bee 6. Ten je však nad Tvůj finanční rozpočet. Je otočný s možností úplného lehu i kolmého sedu.

Otočnost kočárku Ti ubírá na možnostech výběru a navíc jsou cenově dražší.

Kolmého sedu lze dosáhnout přikoupením speciálního univerzálního pásu. Ten dokáže i šikmější sedák kočárku přeměnit na kolmý sed. Dělá se to připevním pásu kolem konstrukce a za jeho zádovou opěrku. Ta se tak zafixuje v přímější poloze.

Při rozpočtu 5 000 Kč bych se spíše dívala na kočárky jako jsou Carrello Bravo Plus nebo Carrello Pulse.

Podobným cenově dostupným modelem je i Kinderkraft Route.

Pokud jsi vyšší, tak jednoznačně doporučuji doporučuji kočárek Nuna Tavo Next . Tento sportovní kočárek hravě zvládá město, vesnici, louku, polní cestu díky jeho nenafukovacím pneumatikám plněným pěnou. Má také trojité odpružení všech čtyř kol. Je prostorný i pro větší dítě. A nejvíce je jeho ventilační systém. V létě oceníš síťované sedátko, které získáš odebráním vnitřní vložky. Má velkou XXL stříšku, která má zabudovaná náhledová a ventilační okénka. Skládání je jednoruční. Rozměr po složení připomíná střední cestovní kufr.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka