X - Lander X - Move 2018, 2019. Jaké jsou přednosti a nevýhody?

Zodpovězené
17. dub 2019

Potřebuji koupit sporťák a zalíbil se mi kočárek X - Lander X - Move, nejlépe model 2019 nebo 2018. Je tento sporťák vhodný do terénu a jaké jsou jeho přednosti a nevýhody?

Děkuji.

Ahoj!

X - Lander X - Move

X-Lander X-Move

je praktický kočárek, s velkými koly vhodnými i do terénu. Je odpružený, ale mnohokrát maminy od teréňáku očekávají více houpavé pružení - zde to pružení spíše absorbuje otřesy. Robustní konstrukce však nebude mít problém s nerovnostmi a stabilitou i v horším terénu a celkově je to dost o tom, co očekáváš.

Z plusů bych já osobně vyzdvihla i dobře polstrované, do lehu polohovatelné a otočné sedadlo, které je podle mě i docela rozumné velikosti. Není obrovské, ale nemyslím si ale, že by bylo malé - možná stříška by mohla být výše umístěna. Ta je dobrého, rozšiřitelného designu, a velkým je i nákupní košík. Z minusů bych zmínila vyšší váhu a ne zcela kompaktní rozměry po složení, a možná menší hlubokou korbičku - ale novější model korbičky je podstatně zvětšen.

Za mě je tento model z těch lepších a pokud potřebuješ robustní kočárek pro všestranné použití, může být. Kromě něj bych možná podívala i na ABC Design Viper 2017 či Salsa 4 Air.

ABC Design Viper 4 2017

ABC Design Salsa 4 Air

Zajímat by tě možná mohly i maminkovské recenze, které najdeš na Kočárkopedii: https://www.modrykonik.cz/kocarkopedie/x-lander..., případně další i na slovenské Kočíkopédii: https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/x-lander-...

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.