Zklamání z TFK Dot2. Jaký jiný lehčí kočárek splní mé požadavky?

Zodpovězené
30. čer 2022

Pěkný den,

pořídila jsem si i na základě poradny tfk dot 2. Strašně jsem se těšila a teď jsem.... Asi zklamaná? Přední kolečka cvakají a madlo je celkem stále nízko. Navíc včera jsem jela terénem ( bydlíme ve městě ale šli jsme k hrázi) a opravdu žádná sláva. Přemýšlím, že ho vrátím. Ale je otázka, zda to není jen o zvyku, že mám nafukovací kola? Neporadila byste mi ještě nějaký kočárek, který by měl ještě trošku lepší jízdní vlastnosti a byl by do 9.5 kg? A tedy nejspíše i polohovatelné madlo, nebo madlo vysoko (manžel 201cm). Našla jsem třeba avova city ranger, ale recenze moc nejsou. Ještě bych ráda nosnost 20kg a více.

Děkuji moc.

Ahoj,

to mě mrzí, kupovat kočárek bez osobního vyzkoušení je vždy risk, protože každý má jiné nároky a co vyhovuje jednomu, tak druhému už nemusí. Za mě má TFK Dot 2 velmi dobré jízdní vlastnosti na svůj typ, opravdu jen těžko mě napadá jiný kočárek, který by mu byl podobný. Nafukovací kola samozřejmě dělají svoje, tím že přirozeně pruží. Kočárek časem ještě více povolí, pokud Ti přijde příliš tvrdý, ale pokud Ti opravdu nevyhovuje, tak se dá vrátit do 14ti dnů od zakoupení.

Avova City Ranger má pevnou rukojeť a má ji položenou ještě níž než TFK Dot 2. Odpružený sice je, ale nemyslím si, že by sis pomohla, spíše naopak.

Pokud by Ti nevadila vyšší hmotnost, tak doporučuji určitě Baby Jogger City Mini GT2. Sama ho mám doma a nedám na něj dopustit. Má jedno z nejprostornějších sezení, takže je vhodný i pro větší dítě a nechybí mu ani nastavitelnou rukojeť. Kola má menší, ale lehký terén projede bez problémů.

Dále mě napadá Gesslein S4 Air+, který je dobře odpružený.

A variantou může být i lehký Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade ve verzi Sport. Nemá sice odpružení, ale nafukovací kola mu jeho jízdní vlastnosti o dost zlepšují.

Kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie