5týdenní dcerka je stále hladová. Mám málo mléka?

Zodpovězené
5. lis 2020

Dobrý den,

moje 5týdenní dcerka, která je plně kojená je 5. den stále hladová. Často vyžaduje jíst - každou 1,5 hodinu den-noc. Je neklidná, mrzutá a spinká po 30 minutách.

Může být důvodem nedostatek mléka?

Děkuji

Dobrý den,

nevím, jak váhově prospívá. Pokud přibírá, čůrá a kaká, není patrně důvodem nedostatek mléka. Může jít o tzv. růstový spurt - kolem 6. týdne miminko velmi rychle roste a potřebuje několikanásobně zvýšit přísun energie. Chce kojení častěji, je neklidné.
Kojte tak často, jak miminko chce, vždy z obou prsou a prsa i několikrát za kojení vystřídejte. Zkuste kojit v savčí poloze - www.prirozenekojeni.cz. Kojte hodně v noci, doporučuji i společné spaní. Nedávejte dudlík.
Po cca týdnu růstový spurt zpravidla poleví a kojení se opět ustálí.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová