5týdenní miminko odmítá kojení. Kde může být chyba?

Zodpovězené
24. zář 2019

Dobrý den,

mám doma 5 týdenní dceru. Poslední dobou se mi zdá, že celkem odmítá kojení.

Nejhorší to zatím bylo dnešní noc. Včera toho moc nepospala, a od zhruba 19h do půlnoci vůbec nechtěla jíst ani spát. Vždy se na pár vteřin přisála a hned křik. To stejné i u druhého prsa. Přes noc potom zase úplně v pohodě, budila se vždy co 3 hodiny a krásně pila. A od dnešního rána zase to stejné jako včera. Někdy ji nemůžu ani uklidnit.

Může být někde nějaká chyba? Popřípadě nějaká rada?

Moc děkuji!

Dobrý den,

obávám se, že v tuto chvíli je to spíše otázka pro pediatra.

Důvodů pro odmítání kojení může být mnoho a základem je, aby miminko bylo zdravé.

Ohlídejte dostatečný přísun tekutin, jamile by dcera přestala čůrat, je to znak možné dehydratace. Zkuste kojit tzv. kůže na kůži v savčí poloze, udělejte si takový restart a kojte co nejvíce, buďte co nejvíce v kontaktu a rozhodně doporučuji společně spát a kojit v noci.

Kdyby se Vám cokoli nezdálo, raději doporučuji návštěvu pediatra.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová