Alergie miminka při kojení. Za jak dlouho se dostane potravina do mléka?

Zodpovězené
18. črc 2023

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho se potraviny (alergeny) dostanou do mléka.

Mám 4týdenní dceru a posledních pár dní má pupínky na obličeji a hrudníku. Podle pediatra je to alergická reakce na nějakou potravinu. Jenže nevím, jak zjistit, na co je tedy alergická. Ráda bych to vysledovala, ale nevím, kdy vypije to, co sním.

Děkuji

Dobrý den,

je to velice individuální, ale počítejte cca 3 dny. Můžete zkusit eliminační dietu, kdy vysadíte téměř vše potenciálně alergizující a postupně pak zařazujete vždy cca po 3 dnech a přidejte novou potravinu.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová