ATB Deoxymykoin 100mg a kojení. Mohu kojit anebo musím dítě odstavit?

Zodpovězené
1. dub 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda mohu kojit s těmito antibiotiky: Deoxymykoin 100mg? Někdo tvrdí kojit díl a někdo ihned ukončit kojení.

Předem moc děkuji za informaci

Dobrý den.

Běžná ATB jsou slučitelná s kojením, viz např https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php... Do MM se dostane zanedbatelné množství účinné látky, která mu nijak neublíží. Odstavení i dočasné však může způsobit spoustu starostí a potíží s krmením a návratem ke kojení.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová