Brekot novorozence u kojení. Poradíte, prosím, co dělat?

Zodpovězené
17. únor 2020

Dobrý den,

malý má 5 dní a začátky kojení byly těžké. Nechtěl sát. Narodil se 2 týdny před termínem s váhou 2 600 g. Kojím přes klobouček.
Teď se mi laktace rozjíždí, ale trvá to než se přisaje a brečí u toh. Stimuluji odsávačkou a chci i odsávat.

Chtěla bych se zeptat....Když ta prsa dám před kojením na odsávačku, bude více mléka na následné kojení?

Malý více preferuje jedno prso tam, kde je toho více (soudím dle odsátí).

Prosím poraďte, co mám dělat.

Děkuji

Dobrý den,

před kojením není nutné odsávat. Nejlepší odsávačka je miminko samotné a kontakt s ním. Jen tak Vaše tělo pochopí, že musí tvořit mléko, díky vzájemnému kontaktu, dotyku. Buďte co nejvíce s miminkem, tulte se, chovejte.
Stále zkoušejte přikládat i bez kloboučku, každé miminko to nakonec zvládne. Klobouček z dlouhodobého hlediska snižuje laktaci a tělo se nedokáže přizpůsobit potřebám miminka. Sání přes klobouček je náročnější. Nebojte se a dejte tomu čas, miminko to zvládne.
Moc a moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová