Bude se mi tvořit více mléka, když dcera bude pít i z druhého prsu?

Zodpovězené
5. lis 2019

Dobrý den,

dcerku kojím již 9 měsíců a stále pije pouze z jednoho prsu.

Bude se mi tvořit více mléka, když bude pít i z druhého prsu?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

osobně doporučuji kojit vždy z obou prsou, nakojit z jednoho a nabídnout druhé a nechat na miminku, kolik vypije. Pokud chce ještě, klidně vystřídat znovu. Laktace se tak lépe stimuluje a mléko se tvoří rovnoměrně, snižuje se riziko zánětu. Pokud však dosavadní kojení Vám i dceři vyhovuje, pokračujte tak.

Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová