Bulka v podpaží v těhotenství. Bulka po zatlačení bolí. Je to v těhotenství normální?

Zodpovězené
10. čer 2019

Dobrý den,

jsem ve 21tt těhotenství a jeden den mě bolelo ráno po probuzení prso. Po prohmatání až k podpaží jsem si nahmatala bulku v podpažní jamce. Když na ni více zatlačím, cítím bolest, ale ne extra silnou. Kontrolu na gynekologii mám v červenci, myslíte, že se mám znepokojovat nebo je to jev, který se vyskytuje v těhotenství?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nejprve upozorním, že nejsem lékař. Prsa v těhotenství pracují a je velmi vysoce pravděpodobné, že bulka souvisí s hormonálními změnami a přípravou prsů na kojení. Každopádně bych Vás však odkázala na vyšetření, vzhledem k tomu, že bude až v červenci, doporučuji konzultaci dříve.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová