Čtyřměsíční dcerka táhne bradavku a odtlačuje se rukou od prsu. Co mi doporučujete?

Zodpovězené
16. zář 2020

Dobrý den,

moje čtyřměsíční dcerka už druhý týden při kojení táhne bradavku a odtlačuje se rukou od prsu. Pěkně začne papat a najednou se zapře do prsu. Dvorec si jakoby vytahuje z úst, táhne bradavku a tváří se zcela spokojeně.

Mléka mám dost, stále teče a dcerka pěkně přibírá. Jen ty její ručky chtějí stále "pomáhat" a nevím si rady, co s tím. Zkoušela jsem jí tehdy prs vytáhnout z úst a dát znovu do úst, ale je to totéž. Ještě jsem jí zkoušela dát do ruky plenku, moje tričko a také Kojo náhrdelník. Sem tam to pomůže, ale někdy to drží v ruce a přesto se zapírá a odtahuje. Když jí dám ruku pryč, aby se neodtahovala, tak se vzteká.

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

myslím, že jde o zcela přirozenou potřebu dítěte "držet" si maminku u sebe a operovat s prsem dle svých potřeb. Zkuste měnit polohy - fotbalistu, savčí polohu - viz. www.prirozenekojeni.cz.
Nepíšete o tom, zda daný pohyb bolí. Pokud ne, není třeba to nějak zásadně řešit. Je fajn dát dítěti při kojení svobodu a možnost se kojit dle potřeby.
Držím palce a gratuluji ke spokojenému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová