Dcera odmítá UM. Jak to udělat, aby mléko přijala?

Zodpovězené
5. led 2022

Dobrý den,

mám problém s dcerou 7,5 měsíce. Odmítá umělé mléko. Už jsme vyzkoušeli Kendamil, Bebu, Nutrilon a nic z toho nechce pít. Před spaním dostane kaši, pak do 1 hodiny do rána spí a pak se budi po 2 hodinách. Myslím, že jí mé mléko už nestačí. Nevím, co mám dělat.

Můžete prosím poradit, jak to udělat, aby mléko přijala?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel nepíšete to podstatné - jak váhově prospívá, jak prospívá psychomotoricky, jak je spokojené, případně jak často se kojí přes den. To jsou parametry, které je třeba zvážit pro zhdoncoení, zda MM stačí nebo nestačí. Nevím, v kolik chodí mimi spát, takže pokud odhadnu cca 19 hodin a spí poté do 1 do rána, mohu Vám gratulovat, máte naprosto skvělé miminko, protože prospí celých 5 hodin. To značí, že má dostatek všeho, co potřebuje. Častější buzení ve druhé polovině noci je zcela normální. Buzení nemusí být způsobeno hlady, děti se budí z potřeby jistoty, bezpečí, při významnějším psychomotorickém vývoji, kdy mozek jede na plné obrátky. Zavedení UM tedy není o chuti, ale o způsobu podání. Mimi nepotřebuje napít,
potřebuje prso, mámu, obejmout ji, ochutnat ji a pohladit. Kojení vyžaduje proto, že mu pomáhá znovu usnout, je to prostředek pro zklidnění, vypnutí. Z toho vyplývá, že pokud jste rozhodnuta dát umělé mléko, musím Vás upozornit, že se ani po zavedení UM nemusí nic změnit a mimi se bude stále v druhé polovině noci budit a chtít lahev. Také je velmi pravděpodobné, že postupně se laktace při podávání UM sníží natolik, že se MM předčasně odstaví úplně.

Doufám, že jsem poskytla všechny potřebné informace. Pokud jsem chybně odhadla situaci a mimi váhově neprospívá, prosím o rozšíření dotazu.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová