Dcera v noci stále pláče. Prosím, poradíte?

Zodpovězené
3. únor 2020

Dobrý den,

dcerka, 8 týdnů, stále hodně pláče v noci. Beru si ji k sobě do postele, aby měla kontakt. Ale stále hodně pláče. I když jí dávám mléko (kojím přes klobouček, jelikož mám vpáčené bradavky), tak to začne vyndávat z pusy a pak pláče, když ji to dám zpět, tak pláče taky. Po delší době se ale zpět přisaje. Hodně se vzteká, i když má prdíky tak, že když to na ni přijde při kojení, tak hrozně pláče.

Nevíte, proč mi pláče jen v noci?

Přes den zabrečí po 2,5 - 3 hodinách, když má hlad, jinak ne. Většinou je vzhůru dopodoledne na 2 - 3 hodiny a odpoledne je vzhůru 3 - 6 hodin, jak kdy, ale v noci stejně pláče.

Děkuji za jakoukoliv radu.

Dobrý den,

bohužel na Vaši otázku nemohu a neumím odpovědět, protože důvodů, proč miminka pláčí je nespočet. Co mohu doporučit je rozhodně toto - zkuste se zbavit kloboučků, budete to mít jednodušší a kojení bude snazší. Vpáčené bradavky pro kojení nejsou překážkou, miminka se zvládnou přisát i tak. Prostě to stále zkoušejte i bez kloboučků a ono se to časem podaří. Nemyslím však, že klobouček je důvodem pláče.
Ke spinkání - bohužel opravdu neumím odpovědět, proč Vaše mimiko pláče jen v noci. V noci bývají děti instinktivnější, citlivější. Je dobře, že spolu spíte a rozhodně v tom doporučuji pokračovat. Pokud se Vám podaří zbavit se kloboučků, budete moci kojit v noci průběžně (s kloboučkem je to přeci jen méně praktické).
Také můžete zkusit zajímavý web www.prosimspinkej.cz
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová