Dítě při kojení vždy usne a mě bolí bradavky. Co mám dělat?

Zodpovězené
1. pro 2023

Dobrý den,

rodila jsem císařským řezem a dítě je na umělém mléce. Šlo mi i kolostrum a teče mi i z prsou. Miminko se přisát chce a také saje. Nevím, kolik si ze mě vezme. Buď mi usne, pocucá a pořád dokola. Bradavky mě už bolí, ale jen, když cucá. Mám teplotu 37,4. Když začne sát, tak mě zaplaví horko.

Dá se to nazvat kojením?

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

nepíšete zásadní informace - jak je mimi staré, jak často jej přikládáte a jak často a kolik UM dostává. To je zcela zásadní.

Bolavé bradavky jsou v prvních dnech poměrně častá věc, mohou být jakoby přecitlivělé, podrážděné. Mazejte např. Purelanem, Bepanthenem, mandlovým nebo kokosovým olejem. Přikládejte co nejčastěji, vždy, když mimi začne usínat, vystřídejte prsa, můžete i nekolikrát za jedno kojení. Budťe s mimi co nejvíc v kontaktu kůže na kůži.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová