Dlouhodobé kojení a práce. Jak to zvládnout?

Zodpovězené
28. led 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně kombinace dlouhodobého kojení a práce. Syn má nyní 8 měsíců, příkrmy mu moc nechutnají, ale je často na prsu. Na prsu se i uspává.
Když bude mít rok, mám nastoupit do práce na 5 hodin denně.

Jak to máme oba zvládnout? V kojení chci pokračovat.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v jednom roce syn 5 hodin bez mléka jistě zvládne, otázkou je, jak to zvládne bez maminky. Kojení není zdaleka jen o jídle a nakrmení, ale především o kontaktu, vazbě mezi maminkou a dítětem a pocitem bezpečí a jistoty světa.
Je třeba o tom spolu mluvit, předem vyzkoušet nový režim - chůva, jesle apod., aby mělo čas si postupně zvykat. Říkejte miminku o tom, co Vás oba čeká, děti nám rozumí mnohem víc, než si myslíme.
Připravte se na to, že až budete odloučení, bude poté dítě vyžadovat možná mnohem častější kojení (i v noci) než nyní, protože bude potřebovat načerpat potřebný pocit jistoty a lásky a vykompenzovat stres, který zažije bez Vás. Možná to ale bude bez potíží, děti jsou různé a některé zvládají odloučení dobře.
Držím palce, abyste to oba zvládli.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová