Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dlouhodobé kojení. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
11. kvě 2021

Dobrý den,

mám miminko staré 3 měsíce. Plně kojím a ráda bych kojila co nejdéle. Pro podporu tvorby mléka piju stále anýz s fenyklem.

Má to vliv na množství vytvořeného mlíčka?

Je nějaký "fígl", jak si zajistit, abych měla mlíčko i například ve věku 4 let a déle?

Máte zkušenosti s přípravkem kolostrum?

Pokud budu užívat, dostane se dostatečné množství do mléčka pro miminko?

Chci vytvořit co nejsilnější imunitu mně i miminku.

Děkuji

Dobrý den,

myslím, že se nemusíte vůbec strachovat. Prozradím Vám jeden velmi osvědčení fígl. Maminka a miminko tvoří nerozlučný pár, a pokud kojíte tzv. na požádání, tedy tak často a tak dlouho, jak miminko chce, laktace se přirozeně přizpůsobí co do složení i co do množství mléka. Pití podpůrných čajů, homeopatika potravinové doplňky a bylinky je možné užívat, ale naprostým základem je dostatečný kontakt s miminkem a kojení dle přirozených potřeb miminka. Fungovalo to takto v přírodě od počátku, co je člověk člověkem a fungovalo a funguje to tak dobře, že jsme tady jako homo sapiens sapiens doposud. Užívejte si kojení a mateřství, kojte na požádání a bude to fungovat. 🙂

Ohledně nejlepší imunity doporučuji opět kojit na požádání, nepřehánět to s oblékáním a oblékat miminko vhodně dle počasí. Kojit co nejdéle, do 2 let či klidně déle podle toho, jak Vám to bude vyhovovat. Množství i složení mléka se průběžně přizpůsobuje potřebám miminka a zvláště v pozdějším věku je kojení velmi důležité pro vývoj imunity. Je dobré kojit i ve chvíli, kdy vy sama jste nemocná, předáváte tak dítěti své vlastní protilátky. Je jen málo důvodů nekojit.

Gratuluji ke spokojenému kojení a držím palce.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová