Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Za jak dlouho můžu kojit po požití alkoholu?

ahojcau
28. bře 2018

Ahoj jdu nejlepší kamaradce na rozlucku se svobodou ..kdyz jssm ji mela ja poradne sme ji spolu propily a ja ji to chci oplatit :D mam 3m stare ditko a plne kojim.
Tak se chci zeptat..malou nakojim nez pujdu treba v 7 vecer a pak budu cely vecer pit rum s kolou ( ten ja moc rada ) :D kdyz piju tak nepiju opatrne ale zase nepiju tak ze bych nemohla chodit :D kdyz teda budu cely vecer pit a prijdu domu k ranu tak za jak dlouho mohu dcerku v klidu nakojit ? Jak dlouho vydrzi alkohol v mlece kolik toho alkoholu se dostane do mleka ? Komentare ze jsem spatna matka atd. Si prosim nechte pro sebe..mam dve deti a myslim ze ani jedno nestrada a dostatecne se o ne staram ...diky 🙂

barbara04
28. bře 2018

jee, odstrikej pokud muzes, uzij si mejdan, dej lahev nebo jednou sunar a pockej treba 5-6 hodin... a hlavne si to skvele uzij 😉 ja si dam vinko celkem pravidelne a kojim...no asi jsem hruzna matka ale zas nejsem v cvokhausu

vanea
28. bře 2018

@ahojcau tady máš v hodinách přibl. dobu odbourání alkoholu z tvé krve, tedy i z mléka=)

aleenka1234
28. bře 2018

Odstřikej si do zásoby. Podle toho, kolik si dáš panàků, asi bych nekojila 24 hodin určitě.

vanea
28. bře 2018

- za standardní nápoj považuji např víno

ahojcau
autor
28. bře 2018

@barbara04 jo urco odstrikam a nakombinuju to s um :D ono se ji pro jednou nic nestane..jsem rada za takovyhle normalni matky diky :D

odula
28. bře 2018

Už jsem četla í nějakej názor jistého dr.,že alkohol pri kojení není problémem v tom,že by se dostávalo dítěti alkoholizovaneho mléka, ale v tom že by ožralá matka mohla dítě příkladně neudrzet. alkoholu je v mlice tolik jako v krvi, tj. Po dvou třech panacich cca 1 promile. Coz je kolem a kolem zanedbatelny množství. Jestli mám dobře matiku tak cca jako kdybys do plného kýble chrstla jednoho panáka. Asi nemám ale prostě fakt málo . Zřejmě je ten panák na ten kýbl moc velkej.;) summa summarum užij si večer, odstrikej si pár dávek a až budeš doma a budeš v pohodě, tak ji klidně nakoj. Podle mě nemusíš ani čekat až budeš na nule a určitě ne 24 h.

eldrag
28. bře 2018

alkoholu se do mléka dostane nepatrné množství , Ja byla přimo na sportovnim dnu lekarů a i tam kojila 4m holku, dala jsem si ovocny pivo, malou desitku behem toho odpoledne a doktori sami mi to chvalili a sami donesli. Dělej to podle sveho rozumu, do mleka nejde 100% davka co do krve, kdyz se dobre najis bude odbouravani rychlejsi. Vic bych se bala jak piše odula te nekoordinovanosti a ztraty citu pri opilosti. a nekombinuk MM s UM to je blbina 🙂

lusynkova
28. bře 2018

@odula Četla jsem něco podobného od jednoho pražského primáře - Dokud může žena chodit, může i kojit. Já si tedy víno normálně dám (tak dvě sklenky) a kojím...

ahojcau
autor
28. bře 2018

@eldrag nestihnu odstrikat tolik do zasoby takze dostane treba 2x odstriknute a pak treba 3x um ( ji po 3h cca ) to nevadi ne ?

ahojcau
autor
28. bře 2018

Tak jsem si stahla appku a nasla i nejakou online kalkulacku na vypocet alkoholu v krvi ( ano samozrejme ze jen orientacni 😃 ) ale vypada to pekne a prehledne tak pouziju 😃

Online kalkulacka
https://www.alkoholmetr.cz/stepTwo

eldrag
28. bře 2018

@ahojcau ja myslela slevat Um s MM :D jo muze mit dve davky toho a pak dalsi plnou davku um. 🙂

odula
28. bře 2018

@lusynkova 😂twe tak to slyším poprvé. Dobrý 👍🏾

olga_
28. bře 2018

Alkohol začně být při kojení problém obecně, až matka není schopná se o dítě postarat - stejný názor zastává také mamila.sk, podle které je např. škoda, že spousta žen s kojením sekne jen proto, aby si mohly příležitostně dát sklenku. Neřešila bych to prostě a užila si mejdan. Je to výjimečná jednorázová akce.

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/alko...

apollo20
28. bře 2018

@vanea Díky za tabulku, tu jsem si uložila pro budoucího strýčka příhodu 👌😘

luj89
28. bře 2018

kojit muzes hned 🙂

ahojcau
autor
28. bře 2018

@eldrag jo tak to by me nenapadlo :D v pohode ..uz sem se lekla :D

j.a.n.i
28. bře 2018

@eldrag Do mlíka jde 100% to samé co do krve, ale rozdíl je v tom, že tobě to koluje v krvi, kdežto dítě to jen pije. Tedy když ty máš v krvi 2 promile, tak ono taky dostane mlíko, kde jsou 2 promile alkoholu, ale to je nula nula prd. Nealkoholické pivo má do 5 promile 😉

j.a.n.i
28. bře 2018

@ahojcau No, UM nevadí, pokud to máš vyzkoušené, třeba moje děti do nevzaly do tlamky.

j.a.n.i
28. bře 2018

@lusynkova To je hezké 😀

odula
28. bře 2018

@j.a.n.i přesně. Takže ještě jednou ta matika. Do jednoho litru přimíchas 1ml alkoholu,rozmícháme,vypijes. Nula nic. Těhotnym se povoluje sklenka vína (Coz je nářez, pze co v krvi ty to dítě) a kojení se strašně řeší. Byla bych v klidu. 🙂

jajulin
28. bře 2018

Pokud bych se nestriskala do nemoty, kojila bych klidne hned. Takze bych mleko odstrikala jen na tu noc, kdy nebudu doma. Vetsi obavy bych mela z toho, jestli se dite bude umet napit z lahvicky, pokud ji nikdy predtim nemelo.

ahojcau
autor
28. bře 2018

@j.a.n.i jo to je v pohode..mala vezme cokoliv z cehokoliv :D

bbubble
28. bře 2018

mozes kojit hned, bezne pijem a kojim. ako tu uz bolo spomenute, dieta pije zanedbatelne promile, z coho ma v krvi nula nula nic 🙂

silvie82
29. bře 2018

@ahojcau ja osobne bych mela spis obavy o sva prsa - ja takhle jednou byla na plese (taky jsem kojila co 3h) a uz ve 2h rano je mela tak plne, ze jsem to bolesti malem nevydrzela

ahojcau
autor
29. bře 2018

@silvie82 s tim pocitam..radsi hazim do kabelky odsavacku 😂

marii90
29. bře 2018

Ja byh byla posera. Vim, kolikrat (specialne po rumu s colou😂) jsem na sobe citila to opojeni jeste druhy den vecer a mela bych strach, aby mimcu nebylo blbe (nemyslim si, ze by pro jednou zhlouplo ob20IQ bodu). Presne me napadlo UM pro jednou jak tu holky psaly 😊 treba nejaka kamaradky by ti odsypala, abys nemusela hned kupovat cele baleni 😉

hanka_12345
29. bře 2018

Tak ted jsem se zasmala 😀 otevrela jsem tuhle diskuz protoze take kojim a obcas mam chut na dvojku bileho tak si rikam juknu co kdo radi a kolil si muzu dat a tady rovnou takova kalba 😂

ahojcau
autor
29. bře 2018

@hanka_12345 😂😂😂

odula
29. bře 2018

@markokolin dobrej článek 👍🏾 tohle me ovsem pobavilo :"Pro některé maminky bude možnost dát si někdy alkohol znamenat, že budou kojit déle, protože pro některé z nich, které mají více dětí, může být těžko zvládnutelné to, aby dlouhé roky nikdy žádný alkohol nepily" no... jako když máš víc děti tak se to bez vinka fakt nedá zvládnout 😂