Za jak dlouho můžu kojit po požití alkoholu?

ahojcau
28. bře 2018

Ahoj jdu nejlepší kamaradce na rozlucku se svobodou ..kdyz jssm ji mela ja poradne sme ji spolu propily a ja ji to chci oplatit :D mam 3m stare ditko a plne kojim.
Tak se chci zeptat..malou nakojim nez pujdu treba v 7 vecer a pak budu cely vecer pit rum s kolou ( ten ja moc rada ) :D kdyz piju tak nepiju opatrne ale zase nepiju tak ze bych nemohla chodit :D kdyz teda budu cely vecer pit a prijdu domu k ranu tak za jak dlouho mohu dcerku v klidu nakojit ? Jak dlouho vydrzi alkohol v mlece kolik toho alkoholu se dostane do mleka ? Komentare ze jsem spatna matka atd. Si prosim nechte pro sebe..mam dve deti a myslim ze ani jedno nestrada a dostatecne se o ne staram ...diky 🙂

vladienka
29. bře 2018

Ja som teda cakala aj na pohar vina asi polroka po porode a stale sa mi to nezda vhodne plus na noc by som od kojeneho dietata nesla.. prvykrat dom bola v 8. mesiacoch malej na 4 hodiny na koncerte.. bacha treba odskusat ci vezme flasku a um. Ale co chcem povedat, tak mam skusenost ze po piti vina mam dalsi den menej mlieka, potvrdilo sa mi to vzdy. Zatial som jedina trapka tady, ale jasne chod kludne von, ale na celu noc a pit rum? 3 mesacne mimino je moc malinke aby bolo celu noc bez mami, az ma srdce boli ked si to predstavim

odula
29. bře 2018

@vladienka přečti si ten článek z mamily.sk. Jinak jestli jít ven nebo ne,to už je fakt čiste na autorce, což? Mě třeba dcera ve 3 měsících spala líp a snesla í tatinka. Ja kraaaava ze jsem nikam nesla ted se nedostanu ani na wc od toho 18 mesicniho teroristy 😆

vladienka
29. bře 2018

@odula samozrejme ze zalezi na cloveku, ide o pocit, a ja by som to nezvladla 😬 trapka no

lucka662006
29. bře 2018

Ahoj, pokud budeš celou noc popíjet, tak ráno a dopoledne bych několikrát odstříkala, aby mlíčko s alkoholem odešlo a po 8 hodinách bych kojila. Ale teda nevím, co 3 měsíční plně kojené mezi tím dáte k pití.

mrnousek121
29. bře 2018

já někde četla, že se to do mléka dostane v tak minimálním množství že to vůbec nevadí. A podle mě klidně běž, to že jsi máma mimi z tebe nedělá otroka. Pokud miminko normálně spinká a máš hlídání klidně jdi a bav se. Já pila víno na křtinách a myslím si že to malému vůbec nevadilo, klidně jsem ho kojila- pfff už to čtu holky ano jsem hrozná matka, ale co už 🙂. A autorka chtěla radu do kdy nekojit ne soudit zda by měla nebo neměla odejít. Osobně si myslím, že bude mít malej spíš bolení z bublinek pokud to normálně nepiješ, ale jinak určitě nic mu nebude.

odula
29. bře 2018

@vladienka tak to nejsi trapka, ze jo. kazdej to mame jinak. Ale asi te nemusi bolet srdce z toho, kdyz si nejaka mamca zajde se pobavit. 😉

kata267
29. bře 2018

@mrnousek121 souhlas, podle me bude spis mimcu druhej den blbe z bublinek pokud se budes nalivat kofolou....jinak pro me teda neni alkohol tak dulezity a uz kvuli tak malemu mimcu bych nepila, to by prece kamoska pochopila, uz jen ta predstava pece druhy den s opickou 😀 ale kazdy to vidi jinak 🙂

ahojcau
autor
29. bře 2018

@vladienka flasku i um uz mame nekolikrat vyzkouseno byla na hlidani treba na pul dne u tchyne 🙂 trapka nejsi ale kazdy to mame jinak..bude doma s tatkou a hlavne usne treba v 10 vecer a spi az do 5-6do rana 🙂 ani nepozna ze nejsem doma 🙂 mama neni otrok 😉 a tatka u nas funguje na 200%

ahojcau
autor
29. bře 2018

@kata267 kamoska by to pochopila ..ale i ja se tesim na alkohol po roce :D kocoviny jsem nikdy nemela..to uz jsem to musela joooo prehnat...a to ted nemam v planu...a vis jak...zadna super a vtipna historka nezacina ,,kdyz jsem jedla salat....." 😂

kata267
29. bře 2018

@ahojcau jasan 😀 a chapu mam druhy mimco a holky jsou jen 18m od sebe takze mam "mama" rezim uz taky dost dlouho 😀😀😀...jak rikam.mozna bych se spis bala tech bublinek

ahojcau
autor
29. bře 2018

@lucka662006 dostane UM..nebude ho mit poprve 🙂 nema s tim zadny problem..nejsem matka co dava helmicky na hlavu a drzi se u ditetw..miluju ho nadevse ale i tomu starsimu klidne strcim do ruky parek nebo limonadu.. 🙂 taky sme jedlo vsecko a zijeme 😉

verinikki
29. bře 2018

Ráno, až budeš bez příznaků opičky bych odstříkala to, co se nashromáždilo a pak jela v normálním kojení...

anazuzzuzana
29. bře 2018

V mlíku máš to, co v krvi...takže i kdybys byla úplně na šrot, tak to máš třeba 3promile (ne procenta) ...no a to je i pro malé mimco nic, takže bych to neřešila a kojila podle potřeby...alkohol při kojení je nebezpečný, aby třeba opilá máma mimco nezalehla, ale ne proto, že by se mimcu mohlo z mlíka neco stát...

puresin
29. bře 2018

Tvl holky, proc ja si pred sedmi lety taky nezalozila takovouhle diskuzi, kolik akci jsem si nemusela odrict, kdybych se dozvedela to, co dneska tady! 😂

ahojcau
autor
29. bře 2018

@puresin 😂😂

j.a.n.i
29. bře 2018

@puresin Protože si byla příliš zodpovědná a ani tě to nenapadlo 😉

lennus
29. bře 2018

Když jsem kojila, dala jsem si občas večer po uspání decku vína. Jsou názory, že by se pak mělo mléko odsát, což jsem nedělala, i když v případě tvrdého alkoholu by to možná bylo rozumné, ale ten jsem nepila. Až když měl malý rok a půl a byli jsme na dovči s all inclusive, ještě jsem ho kojila, tak jsem si už dopřála i nějaký ten drink.

bayt
29. bře 2018

@ahojcau Myslím že alkohol zůstává v krvi cca 10-14 hodin, u kojící ženy spíš těch 14.

j.a.n.i
29. bře 2018

@bayt To, jak dlouho zůstává alkohol v krvi záleží na tom, kolik toho člověk vypil, takže nějaký paušální časový údaj je nesmysl.

dc2015
29. bře 2018

Já byla poprvé v půl roce. No, vlastně jsem si to vůbec neužila 🙂 Pořád jsem myslela co doma a celkem brzy jsem se i vrátila domů. Ale prostě jsem to věděla dopředu, takže měl syn opravdu hodně odstříkáno v mrazáku a 1 dávku v lednici. Pila jsem, ale hodně maličko. Asi sklenku vína a pak půlku něčeho sladkého s nízkým obsahem alkoholu. Po návratu jsem odstříkala a pak kojila až k ránu.

alcar
29. bře 2018

Otevrela jsem diskuzi ze zvedavosti a cekala tady plno moralistek a supermatek. A ony jsou tady takove pijandy. 😂 Normalni matky jeste nevymrely...haleluja! 👍👍👍😃

Autorko, uzij si mejdan...dite hlady urcite neumre. 😉

2hanah
29. bře 2018

@ahojcau Některá historka tak začíná, kromě těhu a kojení jsou i jiné důvody, proč nepít a jsou lidi, co se umí bavit opravdu a sami od sebe a nemusí se schovávat za chlast.

tymothy
29. bře 2018

Pokud se nezboris uplně na šrot, tak bych nic neřešila a normalne nakojila. Podivej třeba na Francouzky. Ty popíjí vino celý život - těhotenství a kojení nevyjímaje. Já si obcas také tu skleničku dám a ani jedno z děti nemá žádné následky. 🙂 Mléko neodstrikavam - ať dělám co dělám, nevymacknu ze sebe víc jak pár kapiček.

bayt
30. bře 2018

@j.a.n.i to ano, proto bych se ridila spis tou horni hranici...mne mnohem vic chybi kafe, ale nechci prcka ladovat kofeinem, takze bohuzel

veronikanel
30. bře 2018

Jde o to,kolik si dáš 🙂 Dvojka vínka prý nevadí vůbec,tvrdý zas ano.A po tom,co jsem zde četla - jdi. Pobav se!Máš na to právo 🙂 Já byla poprvé také,když bylo dceři 3m 🙂)

j.a.n.i
30. bře 2018

@bayt Ale ta horní hranice je běžně nesmysl, to bych musela být totálně na šrot, abych nadýchala ještě po 14 hodinách...

j.a.n.i
30. bře 2018

@veronikanel Mě by zajímalo, proč se furt rozlišuje tvrdé a víno, v krvi je z obojího nějaké promile alkoholu a kolik ho bude záleží na množství daného typu pití, tedy i vínem mohu dosáhnout vyšší hladiny než tím tvrdým.

bayt
30. bře 2018

@j.a.n.i Jo to máš pravdu, ale jako s tím nadýcháním - nadýcháš tolik, kolik máš dvojnásobku v krvi ne? 🙂 Osobně když už bych musela pít, tak prostě v okamžiku, kdy už kojím ráno a večer, to samé s kofeinem.

veronikanel
30. bře 2018

@j.a.n.i Tak to je otázka pro odborníky 🙂
Samozřejmě že záleží na množství,ale logicky,víno je o dost slabší než třeba vodka.Takže čistě teoreticky,pokud si dá večer 2dcl vína,nemusí to ráno řešit.Pokud si dá 2panáky vodky,asi bych první odstříkala.

myjusiatko
30. bře 2018

Muzes kojit klidne soubezne. Alkohol do mleka jde v tak stopovem mnozstvi, ze o tom ani nema smysl mluvit. Na zdravi.