Za jak dlouho můžu kojit po požití alkoholu?

ahojcau
28. bře 2018

Ahoj jdu nejlepší kamaradce na rozlucku se svobodou ..kdyz jssm ji mela ja poradne sme ji spolu propily a ja ji to chci oplatit :D mam 3m stare ditko a plne kojim.
Tak se chci zeptat..malou nakojim nez pujdu treba v 7 vecer a pak budu cely vecer pit rum s kolou ( ten ja moc rada ) :D kdyz piju tak nepiju opatrne ale zase nepiju tak ze bych nemohla chodit :D kdyz teda budu cely vecer pit a prijdu domu k ranu tak za jak dlouho mohu dcerku v klidu nakojit ? Jak dlouho vydrzi alkohol v mlece kolik toho alkoholu se dostane do mleka ? Komentare ze jsem spatna matka atd. Si prosim nechte pro sebe..mam dve deti a myslim ze ani jedno nestrada a dostatecne se o ne staram ...diky 🙂

barbara04
28. bře 2018

jee, odstrikej pokud muzes, uzij si mejdan, dej lahev nebo jednou sunar a pockej treba 5-6 hodin... a hlavne si to skvele uzij 😉 ja si dam vinko celkem pravidelne a kojim...no asi jsem hruzna matka ale zas nejsem v cvokhausu

vanea
28. bře 2018

@ahojcau tady máš v hodinách přibl. dobu odbourání alkoholu z tvé krve, tedy i z mléka=)

aleenka1234
28. bře 2018

Odstřikej si do zásoby. Podle toho, kolik si dáš panàků, asi bych nekojila 24 hodin určitě.

vanea
28. bře 2018

- za standardní nápoj považuji např víno

ahojcau
autor
28. bře 2018

@barbara04 jo urco odstrikam a nakombinuju to s um :D ono se ji pro jednou nic nestane..jsem rada za takovyhle normalni matky diky :D

odula
28. bře 2018

Už jsem četla í nějakej názor jistého dr.,že alkohol pri kojení není problémem v tom,že by se dostávalo dítěti alkoholizovaneho mléka, ale v tom že by ožralá matka mohla dítě příkladně neudrzet. alkoholu je v mlice tolik jako v krvi, tj. Po dvou třech panacich cca 1 promile. Coz je kolem a kolem zanedbatelny množství. Jestli mám dobře matiku tak cca jako kdybys do plného kýble chrstla jednoho panáka. Asi nemám ale prostě fakt málo . Zřejmě je ten panák na ten kýbl moc velkej.;) summa summarum užij si večer, odstrikej si pár dávek a až budeš doma a budeš v pohodě, tak ji klidně nakoj. Podle mě nemusíš ani čekat až budeš na nule a určitě ne 24 h.

eldrag
28. bře 2018

alkoholu se do mléka dostane nepatrné množství , Ja byla přimo na sportovnim dnu lekarů a i tam kojila 4m holku, dala jsem si ovocny pivo, malou desitku behem toho odpoledne a doktori sami mi to chvalili a sami donesli. Dělej to podle sveho rozumu, do mleka nejde 100% davka co do krve, kdyz se dobre najis bude odbouravani rychlejsi. Vic bych se bala jak piše odula te nekoordinovanosti a ztraty citu pri opilosti. a nekombinuk MM s UM to je blbina 🙂

lusynkova
28. bře 2018

@odula Četla jsem něco podobného od jednoho pražského primáře - Dokud může žena chodit, může i kojit. Já si tedy víno normálně dám (tak dvě sklenky) a kojím...

ahojcau
autor
28. bře 2018

@eldrag nestihnu odstrikat tolik do zasoby takze dostane treba 2x odstriknute a pak treba 3x um ( ji po 3h cca ) to nevadi ne ?

ahojcau
autor
28. bře 2018

Tak jsem si stahla appku a nasla i nejakou online kalkulacku na vypocet alkoholu v krvi ( ano samozrejme ze jen orientacni 😃 ) ale vypada to pekne a prehledne tak pouziju 😃

Online kalkulacka
https://www.alkoholmetr.cz/stepTwo

eldrag
28. bře 2018

@ahojcau ja myslela slevat Um s MM :D jo muze mit dve davky toho a pak dalsi plnou davku um. 🙂

odula
28. bře 2018

@lusynkova 😂twe tak to slyším poprvé. Dobrý 👍🏾

olga_
28. bře 2018

Alkohol začně být při kojení problém obecně, až matka není schopná se o dítě postarat - stejný názor zastává také mamila.sk, podle které je např. škoda, že spousta žen s kojením sekne jen proto, aby si mohly příležitostně dát sklenku. Neřešila bych to prostě a užila si mejdan. Je to výjimečná jednorázová akce.

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/alko...

apollo20
28. bře 2018

@vanea Díky za tabulku, tu jsem si uložila pro budoucího strýčka příhodu 👌😘

luj89
28. bře 2018

kojit muzes hned 🙂

ahojcau
autor
28. bře 2018

@eldrag jo tak to by me nenapadlo :D v pohode ..uz sem se lekla :D

j.a.n.i
28. bře 2018

@eldrag Do mlíka jde 100% to samé co do krve, ale rozdíl je v tom, že tobě to koluje v krvi, kdežto dítě to jen pije. Tedy když ty máš v krvi 2 promile, tak ono taky dostane mlíko, kde jsou 2 promile alkoholu, ale to je nula nula prd. Nealkoholické pivo má do 5 promile 😉

j.a.n.i
28. bře 2018

@ahojcau No, UM nevadí, pokud to máš vyzkoušené, třeba moje děti do nevzaly do tlamky.

j.a.n.i
28. bře 2018

@lusynkova To je hezké 😀

odula
28. bře 2018

@j.a.n.i přesně. Takže ještě jednou ta matika. Do jednoho litru přimíchas 1ml alkoholu,rozmícháme,vypijes. Nula nic. Těhotnym se povoluje sklenka vína (Coz je nářez, pze co v krvi ty to dítě) a kojení se strašně řeší. Byla bych v klidu. 🙂

jajulin
28. bře 2018

Pokud bych se nestriskala do nemoty, kojila bych klidne hned. Takze bych mleko odstrikala jen na tu noc, kdy nebudu doma. Vetsi obavy bych mela z toho, jestli se dite bude umet napit z lahvicky, pokud ji nikdy predtim nemelo.

ahojcau
autor
28. bře 2018

@j.a.n.i jo to je v pohode..mala vezme cokoliv z cehokoliv :D

bbubble
28. bře 2018

mozes kojit hned, bezne pijem a kojim. ako tu uz bolo spomenute, dieta pije zanedbatelne promile, z coho ma v krvi nula nula nic 🙂

silvie82
29. bře 2018

@ahojcau ja osobne bych mela spis obavy o sva prsa - ja takhle jednou byla na plese (taky jsem kojila co 3h) a uz ve 2h rano je mela tak plne, ze jsem to bolesti malem nevydrzela

ahojcau
autor
29. bře 2018

@silvie82 s tim pocitam..radsi hazim do kabelky odsavacku 😂

marii90
29. bře 2018

Ja byh byla posera. Vim, kolikrat (specialne po rumu s colou😂) jsem na sobe citila to opojeni jeste druhy den vecer a mela bych strach, aby mimcu nebylo blbe (nemyslim si, ze by pro jednou zhlouplo ob20IQ bodu). Presne me napadlo UM pro jednou jak tu holky psaly 😊 treba nejaka kamaradky by ti odsypala, abys nemusela hned kupovat cele baleni 😉

hanka_12345
29. bře 2018

Tak ted jsem se zasmala 😀 otevrela jsem tuhle diskuz protoze take kojim a obcas mam chut na dvojku bileho tak si rikam juknu co kdo radi a kolil si muzu dat a tady rovnou takova kalba 😂

ahojcau
autor
29. bře 2018

@hanka_12345 😂😂😂

odula
29. bře 2018

@markokolin dobrej článek 👍🏾 tohle me ovsem pobavilo :"Pro některé maminky bude možnost dát si někdy alkohol znamenat, že budou kojit déle, protože pro některé z nich, které mají více dětí, může být těžko zvládnutelné to, aby dlouhé roky nikdy žádný alkohol nepily" no... jako když máš víc děti tak se to bez vinka fakt nedá zvládnout 😂