Do kolika dnů se ztratí mléko z prsou po ukončení kojení?

Zodpovězené
22. bře 2023

Dobrý den,

dnes je 5. den, co jsem přestala kojit. Prsa mi netvrdnou, jen občas cítím, že tam ještě něco je. Nerada bych nosila kojící vložky, i když vím, že pár kapek mléka se může objevit i po delší době.

Kdy se ztratí mlíčko z prsou úplně?

Děkuji

Dobrý den,

po odstavení cca do týdne mohou být prsa nalitá, pak se doporučuje ostříkat do úlevy. Občas mohou prsa protéci např. vlivem změny hormonální hladiny (podle menstruačního cyklu apod). Pokud se tak nestane, je vše OK. Pár kapek však budete moci odstříkat i několik měsíců po odstavení. Je to zcela normální.

Hezký den.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová