Fenyklový čaj a čaj pro kojicí maminky na podporu laktace. Jak dlouho je mám pít?

Zodpovězené
25. bře 2019

Dobrý den,

zajímalo by mne, zda je potřeba podporovat tvorbu mléka neustále či jen v počátku kojení než se upraví nabídka na poptávka?

Dcerka bude mít 5 měsíců, od začátku kojení piju každý den 0,5l fenyklového čaje a 0,5l čaje na podporu laktace. Nevím jaké a zda vůbec mají čaje opravdu účinky, ale prozatím jsme neměly žádný problém jako bojkot, nedostatek atd. Kojím plně od porodu, mléko jsem měla třetí den a dost. Začíná být však teplo a já čajuji v zimním období, proto by mne zajímalo, zda vysazením těchto čajů můžu ohrozit tvorbu mléka, čehož se bojím a opravdu bych nechtěla přestat kojit. Hlídám si pitný režim, takže tekutin mám dost.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

osobně vnímám veškeré podpůrné prostředky jako homeopatika, bylinky, čaje apod. jen jako podporu, nic nezkazí, ale nejsou bezpodmínečně nutné. Kojení může fungovat i bez nich. Podstatou kojení je kontakt, blízkost a nalezení vztahu máma - dítě. Pak to funguje i bez čajů a dalších berliček. Nemyslím, že při vysazení nějak pocítíte změnu laktace.

Krásné kojení!

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová