Jak dlouho po ukončení kojení se mi bude ještě tvořit mléko?

Zodpovězené
10. led 2022

Dobrý den,

dcera má něco přes 3 roky a kojila jsem ji cca rok. Po stlačení se mi stále objevují kapky mléka.

Je to ještě v pořádku?

Bylo by vhodné nějaké vyšetření?

Může se spouštět mléko také stimulací prsů při pohlavním styku?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano může. Spouštěcí reflex je otázkou stimulace a produkce hormonu oxytocin, tvorba mléka je zase věcí prolaktinu. Oba tyto hormony tělo stále produkuje a i po ukončení kojení (i několik let) je možné kapku MM odstříknout. Je to zcela normální, žádné vyšetření není třeba.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová