Jak odnačit dcerku od kousání během kojení?

Zodpovězené
22. čer 2021

Dobrý den,

dcerka má 2 spodní zoubky a při kojení mě někdy pokouše a strašně se tím baví. Vždy jí prso vezmu a silnějším hlasem říkám, že to bolí a ukazuji no-no. Nepomáhá. Nechci si ani představit co bude, když bude mít i horní zoubky. Odstavit ji určitě nechci.

Jak ji to odnaučit?

Děkuji

Dobrý den,

děláte to správně, děti někdy zkouší, co zoubky umí, k čemu jsou a zkouší, zda se nehodí i ke kojení. Dejte jasně najevo nelibost, nekřičte, ale okamžitě prso vezměte. Když naopak nekousne, pochvalte. Děti velmi dobře rozumí, mnohem víc, než si myslíme. Jakmile pochopí, nemusíte se bát. Kojí se i dvouleté děti s plnou pusou zoubků a zcela bez bolesti. Ani horní zuby tedy nemusí znamenat ukončení kojení. Pokračujte dál jako doposud, zlepší se to.

Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová