Jak odnaučit dítě spát na prsu a jak zredukovat kojení?

Zodpovězené
15. kvě 2020

Dobrý den,

moje dcera má 16 týdnů a neumí spát bez mé přítomnosti. Jakmile se postavím, tak vstane i ona. Když při ní ležím, tak klidně spí.

Do tří měsíců měla problém s mlékem. Bojovaly jsme u prsu, ale pak se to konečně rozjelo. Usnula na prsu, já jsem se postavila a šla uklízet.
Už asi týden je unavená, chce spát. Když jí dám prs, tak se pozvrací. V kočárku nespí a ani na rukou.

Měří 68 cm, váží 7,5 kg a po 20 minutách mi ruce odpadávají. Jakmile ji položím, tak vstane. Dudlík nechce. Když si nelehnu k ní a nedám jí prs, uraženě si cucá velký palec a ani se na mě nepodívá.
Doktorka mi řekla, že jí mám dát jíst tehdy, když je hladová. To, že musím ležet vedle ní, to mi nevadí. Vadí mi zvracení. Kojí se každé dvě hodiny minimálně hodinu. Hodinu si hrajeme, pozvrací se a zase křik a paleček do úst.

Nepomáhá ani to, že ji 20 minut nosím a odbrkává. Hodně nebrká, více prdí a dost smradlavě. Kaká každý 10. den.

Myslela jsem, že má reflux, tak má podloženou hlavičku.

Jak jí kojení omezit?

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

základem spokojeného kojení je kojení tak často a tak dlouho, jak dítě chce. Omezování se nedoporučuje po min. celý první rok života. Kojení není vždy jen o hladu, ale o naplnění mnoha dalších potřeb dítěte. U Vašeho miminka je to patrně kromě jiných potřeba usnout, vypnout mozek, uvolnit se, být v bezpečí. Ohledně rad a potíží s usínáním doporučuji web www.prosimspinkej.cz.
Otázkou je zvracení - nevím, jak zvrací - jen ublinkává z toho, že se příliš napije, nebo zvrací obloukem? Předpokládám, že dobře prospívá, proto mě trochu zaráží i ne příliš častá stolice - občas se to stává, ale bývá to dočasné. Napadá mě zkusit eliminační dietu - bezmléčnou, bezlepkovou apod., zda nezaznamenáte nějakou změnu ve zvracení či stolici.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová