Jak rozjet a následně udržet laktaci, když je novorozenec hospitalizován?

Zodpovězené
14. črc 2023

Dobrý den,

hned po porodu mi synka vzali na novorozeneckou JIP. Jeho hospitalizace bude trvat déle.

Jak rozjet a následně udržet laktaci?

Děkuji

Dobrý den,

začněte pravidelně odsávat, ideálně kvalitní elektrickou odsávačkou (mívají ji v porodnicích k zapůjčení), odsávejte cca 10-15 minut z každého prsa nebo klidně i déle, dokud teče mléko. **
Nehleďte na odsáté množství, jde o stimulaci, takže pokud neteče, nebo jen kapičky, nic se neděje. Tak pokračujte do doby, než budete moci začít normálně přirozeně kojit. Pozor na způsob dokrmování, dokrm lahvičkou je pro kojení velmi rizikový** a existuje více alternativních možností, které kojení tolik neohrožují.

Moc drží palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová