Je microblading obočí během kojení bezpečný, anebo mohu ohrozit kojené dítě?

Zodpovězené
10. dub 2019

Dobrý den,

kojím 20ti měsíční dceru. Dcera jí relativně málo, takže je stále často kojena. Je vhodné při kojení podstoupit microblading obočí? Na internetu se setkávám s protichůdnými názory a nechci dceru ohrozit. Samožrejmě bych si vybrala prověřené studio.

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud jste četla některé předchozí odpovědi na téma, co maminky mohou jíst, pít, braní léků apod během kojení, víte, že má doporučení jsou velmi tolerantní. Kojení by ženu v ničem nemělo omezovat (pokud se nechce každý večer upít do bezvědomí 🙂). Při kojení můžete sportovat, jíst dle své chuti s přihlédnutím na vliv stravy na miminko, brát naprostou většinu volně prodejných léků, podstupovat běžné lékařské zákroky (lokální umrtvení, rentgen, ....). Jen tak budete spokojená a budete kojit co nejdéle.

Jakmile má maminka pocit, že ji kojení omezuje, začne jej podvědomě vnímat jako obtěžující a předčasně jej ukončí. Přitom dlouhodobé kojení a jeho přínos je pro zdraví miminka i maminky stále nedoceněný parametr.

Mé doporučení ohledně zkrášlujících zákroků je stejné. Nechte se zkrášilit jakýmikoli metodami, samozřejmě s přihlédnutím ke kvalitě a zachování bezpečnostních a hygienických standardů. Na miminko bude mít zákrok a jeho případný "vliv na MM" jen naprosto mizivý vliv.

Kojte co nejdéle a užívejte si to.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová