Je možné, že se mi mléko nebude tvořit?

Zodpovězené
10. lis 2021

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně tvorby mléka.

Je možné, že se mi mléko nebude tvořit?

Mám velmi malá prsa. Během těhotenství se mi ani prsa, ani bradavky, ani mě prsa nebolela. Momentálně jsem ve 33. týdnu. Ani já a můj bratr jsme nebyli kojeni.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

mám pro Vás velmi dobrou zprávu, velikost prsou, pocity v prsou během těhotenství ani dědičnost nehrají v kojení ŽÁDNOU ROLI. Jste zdravá, předpokládám, že dobře živená žena, pak máte obrovskou šanci, že budete schopna plně kojit své miminko. Před porodem se zkuste poohlédnout po nějaké fajn LP v okolí, kam byste se v případě potíží mohla obrátit. Po porodu kojte co nejvíc, buďte s miminkem co nejvíc a kojte dle jeho potřeb.

Můžete se podívat na doporučení na www.infookojeni.net nebo na www.prirozenekojeni.cz

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová