Je šance, že se rozdíl ve velikosti prsou upraví po ukončení kojení?

Zodpovězené
2. srp 2023

Dobrý den,

stále kojím ročního synka, ale v poslední době začal odmítat jeden prs, resp. pije z něj jen málo. Rozdíl ve velikosti je velmi patrný a začínám se za to i stydět, ale nechci ještě přestat kojit úplně. Snažím se ho víc přikládat na druhou stranu, ale nechce se mu do toho. Zkouším si odsávat z druhé strany, ale zatím se rozdíl neupravil a ani produkce mlíčka se nezvýšila.

Upraví se tento rozdíl po odstavení miminka?

Dá se s tím něco dělat?

Děkuji

Dobrý den,

rozdíl by se upravit po odstavení měl a děláte to správně. Můžete zkusit kojit a odsávat více z toho méně oblíbeného prsu. Nicméně je to velmi časté, že dítě preferuje jen jeden prs.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová