Je v pořádku tlačení 3týdenního miminka, které je odstaveno od mateřského mléka?

Zodpovězené
31. říj 2023

Dobrý den,

máme třítýdenního chlapečka, který byl první týden jen na mateřském mléce. Po týdnu jsme začali dokrmovat umělým mlékem, protože se nechtěl vůbec přisát a klobouček odmítal. Odsávala jsem mléko, ale dokrmovali jsme i umělým mlékem. Nyní je jen na umělém, protože jsem o mléko přišla.

Stolici míval první dva týdny několikrát denně a ze dne na den má stolici jednou denně hustší konzistence. Prdíky má naprosto v pořádku. Jenže se neustále tlačí, jako kdyby na stolici, zlobí se, je celý bordó. Zkoušeli jsme Espumisan kapky a žádná změna. Dost mě to znepokojuje.

Můžete nám poradit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obává se, že toto je dotaz spíše pro pediatra. MM je probiotikum i prebiotikum samo o sobě, s UM je to složitější. Jeho základem je sušené kravské mléko, a pak dále mnoho přísad včetně probiotik, ale s MM se to samozřejmě nedá srovnat. I proto se konzistence stolice s přechodem na UM často mění tak, jak popisujete, tedy změna je normální.

Pokud má však mimi potíže (prdíky, koliky, zácpu či naopak zvrací, je třeba konzultovat s pediatrem.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová