Je v pořádku, že se mi mléko tvoří už ve 21. týdnu těhotenství?

Zodpovězené
7. lis 2022

Dobrý den,

jsem ve 21. týdnu těhotenství a už nějaký týden se mi začíná tvořit mléko. Zatím je to spíše průsvitná tekutina. Když si zmáčknu prs, tak mi z něj trochu vyteče. Čekám dvojčata.

Je to normální, aby se mi už mlíčko tvořilo?

Nemůžu dostat zánět?

Mám si ho nějak vytlačovat?

Budu mít dost mléka, když se děti narodí?

Děkuji

Dobrý den,

ano, prsa se připravují na kojení již od brzkých týdnů těhotentství. Vše je v pořádku. Nemusíte nic odsávat, mléka budete mít tolik, kolik bude třeba. Zánět v tuto chvíli nehrozí.

Gratuluji a držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová