Je vhodné používat formovače, když mám ploché bradavky?

Zodpovězené
7. únor 2022

Dobrý den,

jsem prvorodička a termín mám na konci dubna. Mám ploché/vpáčené bradavky a bojím se, že se miminko nebude umět přisát. Pořídila jsem si formovače bradavek, prý by to mohlo pomoci.

Máte s nimi pozitivní zkušenosti?

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

z mé zkušenosti na tvaru, velikosti a dalších parametrech bradavek příliš nezáleží. Miminko se přisává na dvorec a kůži kolem bradavky, vystouplejší bradavku je snazší nasát, ale viděla jsem v praxi kojit se miminka na zcela ploché a vpáčené bradavky naprosto bez problémů. Každá bradavka je vytvořena pro kojení, to je její smysl a důvod. Formovač může pomoci bradavky trochu vytáhnout, vytvarovat. Jeho nošení nevnímám jako chybné nebo poškozující, takže pokud chcete, nic tím nezkazíte.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová