Formovač bradavek, v kolikátém měsíci to začít řešit?

mouse77
16. únor 2017

Ahoj holky, právě jsem ve třetím měsíci. Zaslechla jsem, že existuje formovač bradavek, aby dítě mohlo hned lépe pít. Chtěla jsem se zeptat, v kolikátém měsíci to mám začít řešit. A jestli poradíte nějaký formovač z vlastní zkušenosti. Díky 🙂

monaluza
16. únor 2017

Pokud nemate vylozene ploche nebo vpacene bradavky, je to podle me zbytecne, mimino si poradi 🙂.

monikacz
16. únor 2017

Ahoj, ja jsem si koupila od firmy FARLIN tvarovače bradavek. Píše se v návodu že se to může používat od 6 měsíce těhotenství ale ja to používala až v posledním měsíci. Ale nosila jsem to poctivě každý den. První tři dny jsem to nosila pul hodiny dopoledne a pul hodiny odpoledne a potom jsem to nosila celé dopolene, tak aby mě prsa nebolela. Potom jak se mimčo narodilo tak jsem si to dávala pul hod před kojením. Miminko se fajně přísálo. U prvního dcerky jsem formovače nepoužívala a taky jsem vůbec nekojila. Na porodním sále mi porodní asistentky hned řekly proč jsem si nepřipravila prsa na kojení. Držím palce.

kacasa
16. únor 2017

dá se pomoct i odsavackou pred kojenim

lucy_89
16. únor 2017

Ja používala od medely, možná 2 mesice pred porodem. Ale nemělo to zadny smysl, po sejmuti z prsa se velice rychle vratily bradavky do puvodniho stavu...ani ke kojeni mi to nepomohlo...stejne jsem musela kojit pres kloboucek. Ale když mel syn 3 mesice tak odmitl kloboucek a najednou šlo kojeni i bez kloboucku 🙂 nakonec jsem kojila 26 mesicu 🙂 ted u druheho ditete to vubec neresim a verim, ze už vím jak nato, takze si hned od zacatku snad poradim i bez kloboucku 🙂

astyna
16. únor 2017

Já jsem měla od medely taky, ale chce to nosit fakt od začátku. Po zkušenosti s kojením si ale myslím, že nejlepším formovačem je samotné dítě. Během 2 měsíců kojení si malý zformoval bradavky dle svého a nyní jedna už je trvale "dobrá", druhá ještě chce "vytunit". Ale kojení není o bradavkách. Kloboučky jsem nepoužívala od toho 2.měsíce, ale spíš to byla náhoda, vyjela jsem ven, autobus měl nehodu a já musela honem nakojit.

srlrsr
16. únor 2017

@mouse77 určitě si prvně nechte zkontrolovat prsa od doktora který se na to specializuje a pak po verdiktu bych zacla řešit formovace.Používají se az od 6 měsíce máte dost času.Ja mám ploche bradavky a používám je rodim teď v bez u a beru si je i do porodnice aby se mi zvetsili pes kojenim😄

astyna
16. únor 2017

@srlrsr

na to jsem měla obyč stříkačku - odstřihla jsem jeden konec (tam, kam se dává jehla) a normálně podtlakem vytáhla vždy před kojením. Jen později - si dávej bacha - na prudký výstřik mléka 😀

kacasa
16. únor 2017

mozna spis nez lekare..zkusit laktacni poradkyni

srlrsr
16. únor 2017

@astyna jj to mi taky některé mamky doporucili😃Bohužel u prvního syna jsem nekojola neboť stresem se mi nerozjela laktace tak teď jsem připravena a informovana😃Mám i osobní LP

andrejka_je
16. únor 2017

Neni treba vubec nic 🙂 Prso je predurcene konkretnimu miminku, ani vpacena bradavka nevadi, kazde prso je vhode pro dite. Navic dite nesaje bradavku, ale cely dvorec, takze rvar, velikost (at jsou jakekoliv) nehraje zadnou roli, mimco si s tim poradi, jen se toho nebat a nenechat se vycukat v porodnici, znamymi atp.

srlrsr
16. únor 2017

@andrejka_je no právě v dnešní době a opět pro prvorodicky jsou dnešní porodnice absolutní peklo.Takže se nedivím ze převážná většina koho jen chvilku a pak smitec😢

andrejka_je
16. únor 2017

@srlrsr je to silenost a chapu, ze clovek asi v danou chvili (po porodu) udela vse, co mu kdo poradi... Je to ale strasna skoda 😕

srlrsr
16. únor 2017

@andrejka_je ano máte pravdu bohužel i ja byla oběť porodnice a to nemluvím o splasenych hormonech které se mi nechtěli uklidnit.Nevzdala jsem se a skoro měsíc každý den s LP jsme se snažili malého rozkojot i sebe ale stres mi to všechno utknul.Tak jsem připravena se poprat s kojenim podruhé ale uz pripravena😆

andrejka_je
16. únor 2017

@srlrsr to chapu, ja jsem rodila v Neratovicich..naprosto uzasny misto. Ale kojeni mi tam sestry moc nezkontrolovali a mimino se spatne prisavalo. Za tri dny jsem mela bradavku celou do krve 'rozkousanou'. Rovnou mi zacaly cpat kloboucky, ale odmitla jsem a kojila i pres nesnesitelnou bolest. Nakonec se nam podarilo se nejak szit, poprat se s technikou a zvladlo se to i bez vsech tech vychytavek 🙂

kacasa
16. únor 2017

ja u prvniho delala takovych chyb..na rady lekaru a sester v porodnici...u druheho jsem mela nacteno a radila jsme se s LP a kojila jsem 18 mesicu..JDE TO

matkapraha
16. únor 2017

Ahojky,miminko se prisava na dvorec,ne na bradavky,je jedno,jake bradavky ma maminka,miminko se prisaje i mamince,ktera ma bradavky vpacene,po prisati dokonce bradavka meni v ustni dutine svuj tvar,takze bych formovac bradavek nedoporucovala,naprosto zbytecna vec.

matkapraha
16. únor 2017

Spis doporucuji se pripravit na kojeni z hlediska informaci,navstivit nejaky kurz,popripade slovenska mamila ma super stranky www.mamila.sk

astyna
16. únor 2017

@andrejka_je

U prvního taky ta zkušenost - v porodnici hrůza, ikdyž se fakt snažily, malý prostě neotevíral pusu. Doma boj do 4.měsíce, kdy jsem už to fakt psychicky nedávala (nakojit, odstříkat, dokrmit stříkačkou, pořád dokola), navíc malý sotva přibral tak, aby nevypadal jak hubená nudle.

Ted už jsem taky připravená a vím už co a jak - ale stejně mě toho ještě plno překvapí :D

srlrsr
16. únor 2017

@andrejka_je ja rodila na Bulovce to mluví za vše!😠

katerty
16. únor 2017

nečetla jsem předchozí příspěvky, tak se omlouvám, pokud opakuji už stokrát řečené - za mě jsou super, s prvním miminkem se mi nedařilo kojení, až 14 dní po porodu se mi pediatrička (!) podívala na prsa a zjistila, že mám ploché bradavky, do té doby si toho nikdo nevšiml ☹ V druhém těhotenství jsem si pořídila formovače od Medely, používala jsem je měsíc před porodem a krásně ty bradavky vytáhly, kojím bez problémů. Pokud chceš, mám je na prodej v mém bazárku.

hafika
16. únor 2017

No tak za mě tedy tvar bradavky docela rozhoduje. Měla jsem totiž jednu bradavku normální a druhou plošší (asi to nebyla klasická plochá bradavka, byla plochá jen v klidu, v chladu se normálně postavila a byla jsen o málo menší než druhá). První dítko mělo problém se k té plošší přisát, chvíli jsem kojila s kloboučkem (asi 14 dní), pak se mi podařilo najít polohu, kdy přisávání celkem šlo. Postupně mi dítko bradavku zformovalo kojením, takže už plochá nebyla, jen meší než druhá. Když se mi narodila dvojčátka, tak obě měla stejně problém se k této bradavce přisávat, ale byla jsem zkušenější a zvládli jsme to bez kloboučků. Takže asi i s plochými bradavkami kojit lze, ale je to mnohem obtížnější a když je možné tomu aspoň trochu napomoci, stojí za to tomu pomoci.

twesik
16. únor 2017

Nemyslím si, že jsou formovače bradavek potřeba... Mám spíše plošší bradavky.. Novorezencká sestra mi koukala na prsa první den po porodu a "povzbudivě" říká, že to asi nepůjde.. 😀 a malá se krásně přisála a sosala a sosala a sosala a sosá doteď (23M).. spíš než na bradavkách dle mého záleží na miminku, jak je aktivní a to až tak člověk neovlivní...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru