Kazí noční kojení dětské zoubky?

Zodpovězené
30. srp 2019

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně nočního kojení.

Kazí noční kojení dětské zoubky?

Za odpověď děkuji!

Dobrý den,

na zcela stejnou otázku jsem již v nedávné době odpovídala velmi podrobně.

Noční kojení, pokud jde o to, že nakojíte a dítě poté opět spí, tedy není to kojení non stop, nijak nevadí. Není třeba zoubky po kojení čistit.

Pokud však dítě průběžně "ucucává", může neustálý kontakt zoubků s MM způsobit ukládání plaku a vznik prostředí příznivého pro vznik kazu. Pokud se dítě nakojí a zoubky jsou poté opět díky slinám chráněny a ph se srovná, je to v pořádku.

Jsem si však jista, že se mohou ozvat maminky, které kojily průběžně celou noc a děti mají zoubky v pořádku, stejně jako maminky, jejichž děti mají zkažené zoubky dle zubaře z kojení.

Z atropologického hlediska by MM nemělo zuby kazit, protože jako lidstvo bychom v rámci evoluce neputovali až dodnes 🙂.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová