Kdy se v mléku projeví nadýmavé potraviny

Zodpovězené
3. říj 2022

Dobrý den,

za jak dlouho se v mléku projeví, že jsem snědla něco, co miminku nesedí?

Jde mi o to, jak vypozorovat, čemu se při kojení vyvarovat.

Kdybych měla například čerstvé bílé pečivo, cibuli, sycený nápoj apod. a miminku to vadilo, bude plakat hned po kojení, nebo za pár hodin, nebo druhý den?

Děkuji

Dobrý den,
již několikrát jsem na obdobnou otázku odpovídala. Je to velmi individuální, většinou se potíže projeví po několika hodinách. Mohou trvat v řádu minut či hodin. Rychlost jakou se dostanou tyto látky do mléka je také individuální, záleží na mnoha faktorech , např rychlosti metabolismu atd. Obecně ale není nutné držete nějakou dietu kvůli kojení. Jezte zdravě, pestře a buďte se svým miminkem co nejvíc a co nejčastěji a co nejtěsněji. Jen tak dokážete vypozorovat, co mu vadí, co má rádo, co mu pomáhá.
Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová