Kofein, alkohol a sushi během kojení. Proč se nesmí?

Zodpovězené
17. pro 2018

Dobrý den,

všude čtu, jak je kofein, alkohol a sushi strašně špatné a jak se při kojení nesmí.
Ale co když už je matka vyšťavená a ta jedna nebo dvě skleničky večer by fakt bodly nebo ranní káva po celonočním kojení?U sushi i chápu, že je problém se syrovou rybou, ale když si dám vegetariánské? Kojím "už" sedm měsíců a bylo by fajn si občas uvědomit, že nejsem jen "stroj na mléko".

Děkuji a omlouvám se za takto přímé přirovnání a přístup.

Dobrý den,

rozhodně nejste stroj na mléko a nechápu, proč byste si nemohla zmiňované dobroty dopřát. Osobně nedoporučuji při kojení jakékoli diety (pokud je bez potíží a dítě nejeví známky nesnášenlivosti potravin, nemá vyrážku, trávicí potíže apod). Sklenka vína (pokud se nezhulákáte do bezvědomí🙂), káva (pokud nejste Vy či dítě anemické), sushi, tatarák (pokud bezpečně víte, že maso je z důvěryhodného zdroje) si klidně dejte.

Hezký den.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová